Reklama

Pobili „rekord świata” na orliku przy Dworskiego [ZDJĘCIA]

Na orliku przy ul. Dworskiego, zwanego „Orlik Arena” odbył się „Sportowy Weekend z Orlikiem”. Padł absolutny rekord frekwencji, bo przez trzy dni na przez obiekt przewinęło się ponad 600 dzieci od przedszkolaka do orlika.

Wszystko zaczęło się od kolejnej Olimpiady dla Przedszkoli.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 350 dzieci z kilku przemyskich przedszkoli: nr 2 (100 dzieci), nr 3 (75 dzieci), im. Marii Montessori (60 dzieci), nr 9 im. Czytelników Życia Przemyskiego (56 dzieci), nr 11 z oddziałami integracyjnymi (25 dzieci), nr 20 (20 dzieci), nr 14 im. Czytelników Życia Przemyskiego (20 dzieci), prywatnego „Słoneczna Kraina” (13 dzieci) i samorządowego nr 1 „Jawor” (7 dzieci). Organizatorami wydarzenia byli UKS „Orlik Przemyśl” oraz Fundacja „Orły Sportu”. Na koniec dnia przemyska młodzież rozegrała piłkarski mecz z ekipą z Ukrainy (30 dzieci).

Reklama

Festiwal piłkarski

Następnego dnia 15 zespołów (160 dzieci) rywalizowało w festiwalu piłkarskim, który stał na wysokim poziomie i dał dzieciom mnóstwo zadowolenia oraz pozytywnych przeżyć. Wielkie sportowe święto zakończyło się miniturniejem dla 3- i 4-latków (14 dzieci).

– To dało nam blisko 600 uczestników naszego sportowego weekendu z orlikiem. Oczywiście ze strefy zabawy korzystały wszystkie dzieci, które miały ochotę pobawić się wspólnie z nami, z całego Przemyśla i okolic, dodając do tego opiekunów, trenerów i oczywiście wiernych kibiców – rodziców, dziadków i babć. Łącznie dało to nam ponad tysiąc uczestników imprezy

Reklama

– powiedział koordynator UKS „Orlik” Przemyśl Paweł Kazimir.

UKS „Orlik” tradycyjnie zadbał o wszystko w najdrobniejszych szczegółach, dlatego „Sportowy weekend z Orlikiem" odniósł spory sukces i szerokim echem rozniósł się po Przemyślu i całym Podkarpaciu. Dzieci skorzystały z całego wachlarza atrakcji, między innymi: strefa zabaw, przeróżne konkursy z nagrodami, zabawy taneczne, wyścigi na torach przeszkód, biegi, skoki, a nawet turniej piłki nożnej.

– Dodatkowo pobiliśmy swoisty rekord świata w najbardziej licznym dziecięcym pociągu, jaki poruszał się po orliku. Za udział w całym przedsięwzięciu każde przedszkole otrzymało puchar, a uczestnicy medale oraz dyplomy. Wszyscy otrzymali słodycze, napoje oraz owoce, a kiełbaski z grilla smakowały każdemu w tym dniu wyjątkowo. Było aktywnie, zdrowo i wszyscy bawili się świetnie

Reklama

– podsumował P. Kazimir.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama