Polskie Koleje Państwowe zakończyły prace modernizacyjne na trasie Przemyśl – Kraków, a to przyniesie pasażerom wiele korzyści.
Kilka dni temu spółka PKP przedstawiła nowy rozkład jazdy pociągów InterCity dla województwa podkarpackiego, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia br., ale bilety można kupować już teraz. Nowe połączenia, krótszy czas przejazdu z Przemyśla do Krakowa czy codzienny pociąg z Zamościa do Wrocławia to główne, ale nie jedyne zmiany, jakie wprowadzi polska kolej[paywall].
W nowym rozkładzie jazdy zwiększy się liczba pociągów kursujących albo do, albo z Podkarpacia. Zupełną nowością będzie skład IC „Boznańska” relacji Wrocław – Przemyśl.
Przywrócone zostaną również dwie pary bezpośrednich, dziennych pociągów IC relacji Przemyśl – Szczecin przez Wrocław. W sumie liczba połączeń w nowym rozkładzie jazdy na trasie Przemyśl – Kraków wzrośnie z 8 do 10, z czego aż dziewięć będzie obsługiwana składami InterCity ze zmodernizowanymi, nowoczesnymi wagonami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szok i niedowierzanie , niedowierzanie i szok , prawie jak przed II wojną
Pamietam dokladnie, gdyz jako dziecko w wieku 9 lat przez pol roku jezdzilem do Krakowa na klinike medyczna. W 1969r. pociag pospieszny z Przemysla do Krakowa wyjezdzal o 4.15, a przyjezdzal do Krakowa o 7.45. To bylo 47 lat temu. Ale zarembisty postep techniczny!!!!!
Przemyśl to piękne upadłe miasto, jeżeli juz coś tworzą lub dają należy przyjąć z godnością...a włodarze miasta...???
Hahaha z Zamościa. ..!CO ! te ich porypane lokomotywy nonstop się psują , na trasie do Rzeszowa to już ludzie mają dość tego inter sriti. i tworzą się bajeczne opowieści , czytaj kawały.
W dwie godziny jak by dojeżdżał to było by dobrze, ale trzy to żadna rewelacja , parowozy w trzy godz tam kiedyś dojeżdżały.
z przemyśla do krakowa jest ok 250 km jadąc samochodem autostradą. czyli jadąc z prędkością 100km na godzine i tak się jest szybciej niż pociągiem więc pkp nie ma się za bardzo czym chwalić
Przed modernizacją jechałam 3 godziny z Krakowa do Jarosławia, a nawet 2 godziny 50 minut. Patrząc na rozkłady jazdy PKP IC po 11 grudnia nic się nie zmieniło z czasów sprzed remontów. Gdzie jest ta zmiana na korzyść?
Przed 2000r byl taki pociag Kijow-Wroclaw. Trase Przemysl-Krakow przejezdzal w 3h17.Jeszcze pare lat i cofniemy sie w koncu o te kilkanascie/kilkadziesiat ;-)
Szok i niedowierzanie , niedowierzanie i szok , prawie jak przed II wojną
Pamietam dokladnie, gdyz jako dziecko w wieku 9 lat przez pol roku jezdzilem do Krakowa na klinike medyczna. W 1969r. pociag pospieszny z Przemysla do Krakowa wyjezdzal o 4.15, a przyjezdzal do Krakowa o 7.45. To bylo 47 lat temu. Ale zarembisty postep techniczny!!!!!
Przemyśl to piękne upadłe miasto, jeżeli juz coś tworzą lub dają należy przyjąć z godnością...a włodarze miasta...???