Reklama

Pociągiem do Krakowa w ponad 3 godziny

Polskie Koleje Państwowe zakończyły prace modernizacyjne na trasie Przemyśl – Kraków, a to przyniesie pasażerom wiele korzyści.

Kilka dni temu spółka PKP przedstawiła nowy rozkład jazdy pociągów InterCity dla województwa podkarpackiego, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia br., ale bilety można kupować już teraz. Nowe połączenia, krótszy czas przejazdu z Przemyśla do Krakowa czy codzienny pociąg z Zamościa do Wrocławia to główne, ale nie jedyne zmiany, jakie wprowadzi polska kolej[paywall].

W nowym rozkładzie jazdy zwiększy się liczba pociągów kursujących albo do, albo z Podkarpacia. Zupełną nowością będzie skład IC „Boznańska” relacji Wrocław – Przemyśl.

Przywrócone zostaną również dwie pary bezpośrednich, dziennych pociągów IC relacji Przemyśl – Szczecin przez Wrocław. W sumie liczba połączeń w nowym rozkładzie jazdy na trasie Przemyśl – Kraków wzrośnie z 8 do 10, z czego aż dziewięć będzie obsługiwana składami InterCity ze zmodernizowanymi, nowoczesnymi wagonami.
Pociągi z Krakowa do Przemyśla (i z powrotem) odjeżdżać będą co dwie godziny. Dodatkowo do rozkładu wróci nocny skład TLK „Karpaty”, dzięki któremu Przemyśl zyska codzienne, całoroczne połączenie z Warszawą i Trójmiastem. Dodatkowo, codziennie, w sezonie letnim i zimowym, a poza sezonem w każdy weekend, część jego wagonów pojedzie do Zagórza.
Jak już wspomnieliśmy, dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym na trasie Przemyśl – Kraków skróci się czas przejazdu pociągów. Składy IC na trasie Kraków – Przemyśl pokonają ją szybciej o ponad 30 minut. Od 11 grudnia br. przejazd tą trasą zajmie około 3godzin i 15 minut.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ................. - niezalogowany 2016-11-25 20:00:19

    Szok i niedowierzanie , niedowierzanie i szok , prawie jak przed II wojną

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    skymareck_367 2016-11-25 20:11:55

    Pamietam dokladnie, gdyz jako dziecko w wieku 9 lat przez pol roku jezdzilem do Krakowa na klinike medyczna. W 1969r. pociag pospieszny z Przemysla do Krakowa wyjezdzal o 4.15, a przyjezdzal do Krakowa o 7.45.  To bylo 47 lat temu.  Ale zarembisty postep techniczny!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2016-11-25 21:14:51

    Przemyśl to piękne upadłe miasto, jeżeli juz coś tworzą lub dają należy przyjąć z godnością...a włodarze miasta...???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama