Zamknięcie w soboty Urzędu Pocztowego nr 1 przy ul. 3 Maja w Przemyślu nie było najlepszym pomysłem szefostwa Regionu Sieci Poczty Polskiej SA w Rzeszowie. Na szczęście szybko się z niego wycofano.
Urząd pocztowy przy ul. 3 Maja nie funkcjonował w soboty przez kilkanaście tygodni. Wielu mieszkańców, zwłaszcza przemyskiego Zasania, bardzo narzekało na taką, a nie inną decyzję[paywall].
– Nie rozumiemy tego. To znaczy, rozumiemy problemy spółki, która najpewniej zamknęła urząd przy 3 Maja ze względów oszczędnościowych, ale to nie my, klienci, mamy być dla poczty, a poczta ma być dla nas. Wiele osób pracuje do późnych godzin popołudniowych, nie zawsze w ciągu tygodnia ma czas na załatwienie ważnych spraw na poczcie. Sobota była idealna – stwierdzili.
Z prośbą o interwencję zgłosili się m.in. do przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego. Ten jeszcze w połowie grudnia ub.r. wysłał pismo do dyrektora Regionu Sieci Poczty Polskiej SA w Rzeszowie Mieczysława Tołpy z prośbą o przywrócenie godzin pracy punktu przy ul. 3 Maja w soboty.
– Rzeczywiście, mieszkańcy zwrócili mi uwagę na tę niedogodność. I doskonale ich rozumiałem. To w większości osoby mieszkające na Zasaniu i od zawsze korzystające z tego urzędu. Niektóre z nich, osoby starsze czy niezmotoryzowane, po zamknięciu placówki przy 3 Maja , do najbliższej miały ponad pół godziny drogi – powiedział M. Kamiński.
W piśmie napisał m.in. „(…) Niezrozumiały jest dla mnie fakt, że w mieście, w którym mieszka około 50 tysięcy osób, w sobotę, kiedy mieszkańcy mogą na spokojnie załatwić swoje sprawy na poczcie, ta zostaje zamknięta. Szanując tę instytucję, jej pracowników i historię, uważam, że powinna służyć mieszkańcom przez sześć dni w tygodniu, tak jak było to do tej pory (…)”.
Na szczęście protesty mieszkańców i interwencja M. Kamińskiego przyniosły skutek. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – decyzją dyrektora M. Tołpy – Urząd Pocztowy nr 1 przy ul. 3 Maja w Przemyślu wrócił do 6-dniowego trybu pracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze