W 21 Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu pożegnani żołnierzy Polskiej Grupy Zadaniowej, którzy wyjeżdżają na Ukrainę, gdzie wezmą udział w szkoleniu pododdziałów i instruktorów ukraińskich.
– Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, ze składu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wydzielona została grupa zadaniowa w sile 27 żołnierzy, której zadaniem będzie szkolenie pododdziałów ukraińskich na terytorium Ukrainy – informuje kapitan Konrad Radzik, rzecznik prasowy 21 BSP. – Celem szkolenia jest wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy w osiągnięciu przez ich pododdziały gotowości do prowadzenia działań – dodaje.
Szkolenie prowadzone przez polskich żołnierzy realizowane będzie w ramach[paywall] Wspólnej Międzynarodowej Grupy Szkoleniowej Ukraina (Joint Multinational Training Group - Ukraine, JMTG-U) na obiektach Międzynarodowego Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa (International Peacekeeping and Securite Centre, IPSC) w Jaworowie. Koordynację szkolenia prowadzi armia Stanów Zjednoczonych, której żołnierze są zaangażowani w przedsięwzięcie.
– Szkolenie prowadzone przez Polska Grupę Zadaniową rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 24 września 2016 r. – wyjaśnia kapitan Radzik. – Grupa została odpowiednio przygotowywana do wykonania zadania, zarówno pod względem metodycznym, jak i kulturowym oraz językowym. Jej trzon stanowią podoficerowie – instruktorzy różnych specjalności wojskowych. Żołnierze będą prowadzić szkolenie strzelców, obsługi moździerzy, armat przeciwlotniczych, granatników i tym podobnych. Szkolenie zakończone zostanie zgrywaniem na szczeblu kompani i batalionu – informuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po co uczyć Tych banderowców walki, co my z tego mamy, czy musimy co rusz to pomagać im, to oni są zależni od nas a nie my od nich, niech się zwrócą do Słowaków, Czechów, prędzej mi kaktus wyrośnie, brawa dla naszych polityków
Po co uczyć Tych banderowców walki, co my z tego mamy, czy musimy co rusz to pomagać im, to oni są zależni od nas a nie my od nich, niech się zwrócą do Słowaków, Czechów, prędzej mi kaktus wyrośnie, brawa dla naszych polityków