Reklama

Podjęli wyzwanie dla Karinki

Policjanci z pruchnickiej jednostki dołożyli swoją „cegiełkę” do szczytnej inicjatywy, jaką jest pomoc 14-letniej Karince w powrocie do zdrowia. Chellenge, do udziału w którym nominował ich burmistrz Pruchnika, przełożył się na kwotę 700 zł z przeznaczeniem na leczenie nastolatki.

14-letnia Karinka cierpi na nowotwór kości. Znajduje się pod opieką specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Przeszła już pierwszą chemioterapię, ale droga do powrotu do zdrowia jest długa – przed nią dziewięć kolejnych etapów i operacja chorej nogi. Dlatego rodzice dziewczynki zdecydowali się prosić o wsparcie w leczeniu córki.

Tak narodziła się inicjatywa pod hasłem #KarinkaChallenge. Jej zasady są banalnie proste. Nominacja do udziału w wyzwaniu wiąże się z koniecznością wykonania 10 pompek lub 10 przysiadów. Każdy, kto je ukończy, nominuje przynajmniej 3 osoby lub instytucje, a te mają 72 godziny na wykonanie zadania. Przy okazji uczestnicy wpłacają fundusze na terapię Karinki.

Reklama

Obok budynku jednostki mundurowi z Pruchnika w czwartek, 23 maja, wykonali wspólnie 10 pompek i wpłacili 700 zł na szczytny cel, nominując kolejno: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Urząd Gminy Roźwienica i Urząd Gminy Rokietnica.

Wpłat na rzecz Karinki dokonywać można poprzez Fundację Siepomaga.pl:

https://www.siepomaga.pl/karina-puchala

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/05/2024 14:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama