Policjanci z pruchnickiej jednostki dołożyli swoją „cegiełkę” do szczytnej inicjatywy, jaką jest pomoc 14-letniej Karince w powrocie do zdrowia. Chellenge, do udziału w którym nominował ich burmistrz Pruchnika, przełożył się na kwotę 700 zł z przeznaczeniem na leczenie nastolatki.
14-letnia Karinka cierpi na nowotwór kości. Znajduje się pod opieką specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Przeszła już pierwszą chemioterapię, ale droga do powrotu do zdrowia jest długa – przed nią dziewięć kolejnych etapów i operacja chorej nogi. Dlatego rodzice dziewczynki zdecydowali się prosić o wsparcie w leczeniu córki.
Tak narodziła się inicjatywa pod hasłem #KarinkaChallenge. Jej zasady są banalnie proste. Nominacja do udziału w wyzwaniu wiąże się z koniecznością wykonania 10 pompek lub 10 przysiadów. Każdy, kto je ukończy, nominuje przynajmniej 3 osoby lub instytucje, a te mają 72 godziny na wykonanie zadania. Przy okazji uczestnicy wpłacają fundusze na terapię Karinki.
Obok budynku jednostki mundurowi z Pruchnika w czwartek, 23 maja, wykonali wspólnie 10 pompek i wpłacili 700 zł na szczytny cel, nominując kolejno: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Urząd Gminy Roźwienica i Urząd Gminy Rokietnica.
Wpłat na rzecz Karinki dokonywać można poprzez Fundację Siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/karina-puchala
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze