31 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu miał miejsce finał IV edycji „Banachiady”. Wręczano pamiątkowe dyplomy, statuetki, w tym symboliczną „Gęś" oraz tytuł „Banachmistrza" dla laureatów I miejsca. Uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili życiorys patrona szkoły.
18 marca w „Mechaniku” uczniowie szkół gimnazjalnych zmagali się w Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym pod nazwą „Banachiada”. Miał on na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, sprawdzanie wiedzy oraz popularyzację tej dziedziny nauki. Pracowali wspólnie w dwuosobowych zespołach przez aż 5 godzin. Efekty ich pracy zostały nagrodzone w miniony czwartek. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i symboliczną „Gęś”. Laureaci pierwszego miejsca zyskali miano „Banachmistrza”.
Laureaci i finaliści IV Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego "Banachiady":
I miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przeworsku
II miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Adama Mickiewicza Nr 2 w Krakowie
III miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu
IV miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Kolbuszowej
V miejsce - Gimnazjum Nr 4 w Przemyślu
VI miejsce - Gimnazjum im. bł. Augusta Czartoryskiego w Sieniawie
VII miejsce - Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku
VIII miejsce - Gimnazjum w Muninie
IX miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. 11 Listopada w Kolbuszowej
X miejse - Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Gałuszki w Przybówce

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze