Reklama

Podsumowanie czwartej edycji „Banachiady”

02/04/2016 16:42

31 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu miał miejsce finał IV edycji „Banachiady”. Wręczano pamiątkowe dyplomy, statuetki, w tym symboliczną „Gęś" oraz tytuł „Banachmistrza" dla laureatów I miejsca. Uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili życiorys patrona szkoły.

18 marca w „Mechaniku” uczniowie szkół gimnazjalnych zmagali się w Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym pod nazwą „Banachiada”. Miał on na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, sprawdzanie wiedzy oraz popularyzację tej dziedziny nauki. Pracowali wspólnie w dwuosobowych zespołach przez aż 5 godzin. Efekty ich pracy zostały nagrodzone w miniony czwartek. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i symboliczną „Gęś”. Laureaci pierwszego miejsca zyskali miano „Banachmistrza”.

Laureaci i finaliści IV Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego "Banachiady":

Reklama

I miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przeworsku

II miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Adama Mickiewicza Nr 2 w Krakowie 

III miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu 

IV miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Kolbuszowej

V miejsce - Gimnazjum Nr 4 w Przemyślu

VI miejsce - Gimnazjum im. bł. Augusta Czartoryskiego w Sieniawie

VII miejsce - Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku

VIII miejsce - Gimnazjum w Muninie

IX miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. 11 Listopada w Kolbuszowej

Reklama

X miejse - Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Gałuszki w Przybówce


fot.UM Jarosław
BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama