Reklama

Podwójne święto w Mołodyczu. Strażacy w roli głównej

W Mołodyczu odbyła się podwójna uroczystość. Obie jednakowo ważne – brać strażacka świętowała włączenie jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, pozostali mieszkańcy hucznie obchodzili Dzień Mołodycza.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty przemarsz delegacji ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Wiązownica do kościoła parafialnego w Mołodyczu[paywall]. Tam odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczyli ks. Jerzy Kopeć i ks. Andrzej Kuzio – proboszcz tamtejszej parafii. Potem delegacje przejechały na plac szkolny, gdzie odbyła się główna część uroczystości związanych z włączeniem Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mołodyczu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W apelu udział wzięli m.in.: sekretarz gminy Wiązownica Krzysztof Strent, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Jarosławiu mł. bryg. Krzysztof Kowal, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Jarosławiu Stanisław Górski czy prezes OSP Mołodycz Czesław Purcha. Tego dnia nie zabrakło także przyjaciół i sympatyków OSP Mołodycz.
A jako że – jak już wspominaliśmy – święto OSP w Mołodyczu połączone było z Dniem Mołodycza, głównymi punktami tego drugiego wydarzenia były pokazy strażackie i bogaty program artystyczny. Nie zabrakło również gier i zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy. Wspólne świętowanie zakończyła zabawa taneczna.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    elephant - niezalogowany 2018-06-12 17:32:46

    Przemarsz z Wiazownicy do Molodycza?to im chwilke czasu zabralo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama