W Mołodyczu odbyła się podwójna uroczystość. Obie jednakowo ważne – brać strażacka świętowała włączenie jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, pozostali mieszkańcy hucznie obchodzili Dzień Mołodycza.
Wydarzenie rozpoczął uroczysty przemarsz delegacji ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Wiązownica do kościoła parafialnego w Mołodyczu[paywall]. Tam odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczyli ks. Jerzy Kopeć i ks. Andrzej Kuzio – proboszcz tamtejszej parafii. Potem delegacje przejechały na plac szkolny, gdzie odbyła się główna część uroczystości związanych z włączeniem Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mołodyczu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W apelu udział wzięli m.in.: sekretarz gminy Wiązownica Krzysztof Strent, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Jarosławiu mł. bryg. Krzysztof Kowal, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Jarosławiu Stanisław Górski czy prezes OSP Mołodycz Czesław Purcha. Tego dnia nie zabrakło także przyjaciół i sympatyków OSP Mołodycz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemarsz z Wiazownicy do Molodycza?to im chwilke czasu zabralo
Przemarsz z Wiazownicy do Molodycza?to im chwilke czasu zabralo