Uroczysty moment pasowania na ucznia w Zespole Szkół w Hermanowicach zbiegł się z 7. rocznicą nadania placówce imienia księdza Jana Twardowskiego. Świętowano zatem podwójnie, a obchodom towarzyszyła wyjątkowa oprawa i wspaniała atmosfera.
Nietuzinkowa okoliczność była okazją do szkolnych występów. Starsi uczniowie przybliżyli młodszym kolegom sylwetkę patrona, przygotowując[paywall] interpretacje i inscenizacje jego utworów. Z kolei pierwszoklasiści, pod opieką wychowawczyni Marty Godzień, zaprezentowali się w żywym i pełnym humoru przedstawieniu. By wziąć udział w ceremonii pasowania, musieli najpierw poddać się licznym próbom i egzaminom, prowadzonym przez leśne skrzaty i czarownicę. A że wszystkie przeszli pomyślnie, nie było przeszkód, by dyrektor szkoły Grażyna Hataś, w towarzystwie wójta gminy Przemyśl Andrzeja Huka, przyjęła debiutantów do grona szkolnej społeczności.
Na spotkaniu obecny był też absolwent ZS w Hermanowicach, karmelita i misjonarz ojciec Emilian Władysław Bojko. Dzielił się ze zgromadzonymi swoimi szkolnymi wspomnieniami i opowiadał o misjonarskiej posłudze w Argentynie, zachęcając jednocześnie uczniów do nauki języków obcych.
Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał dodatkową niespodziankę w postaci szkolnego plecaka, ufundowaną przez Carrefour Polska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze