Reklama

Podwójne święto w Zespole Szkół w Hermanowicach

Uroczysty moment pasowania na ucznia w Zespole Szkół w Hermanowicach zbiegł się z 7. rocznicą nadania placówce imienia księdza Jana Twardowskiego. Świętowano zatem podwójnie, a obchodom towarzyszyła wyjątkowa oprawa i wspaniała atmosfera.

Nietuzinkowa okoliczność była okazją do szkolnych występów. Starsi uczniowie przybliżyli młodszym kolegom sylwetkę patrona, przygotowując[paywall] interpretacje i inscenizacje jego utworów. Z kolei pierwszoklasiści, pod opieką wychowawczyni Marty Godzień, zaprezentowali się w żywym i pełnym humoru przedstawieniu. By wziąć udział w ceremonii pasowania, musieli najpierw poddać się licznym próbom i egzaminom,  prowadzonym przez leśne skrzaty i czarownicę. A że wszystkie przeszli pomyślnie, nie było przeszkód, by dyrektor szkoły Grażyna Hataś, w towarzystwie wójta gminy Przemyśl Andrzeja Huka, przyjęła debiutantów do grona szkolnej społeczności.

Na spotkaniu obecny był też absolwent ZS w Hermanowicach,  karmelita i misjonarz ojciec Emilian Władysław Bojko. Dzielił się ze zgromadzonymi swoimi szkolnymi wspomnieniami i opowiadał o misjonarskiej posłudze w Argentynie, zachęcając jednocześnie uczniów do nauki języków obcych.

Reklama

Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał dodatkową niespodziankę w postaci szkolnego plecaka, ufundowaną  przez Carrefour Polska.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama