Reklama

Poezja wyjdzie na przemyskie ulice

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” nie ustaje w staraniach, by zainteresować poezją i kontaktem ze słowem pisanym jak największe grono osób. Stąd różne inicjatywy i pomysły, które przybierają formę ciekawych wydarzeń kulturalnych.

W czwartek (18 bm.) organizatorzy będą promować twórczość dwóch poetów: K.K. Baczyńskiego i S. Jasienina. Poświęconą im sesję poetycką poprzedzi koncert „Baczyński muzycznie” w wykonaniu zespołu Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich. Po południu na Rynku zaplanowano happening uliczny pod hasłem „Otwarta księga”. Piątek (19 bm.) wypełni magiczna atmosfera poetyckich spotkań, których głównym bohaterem będzie słowo pisane. Poeci i literaci, którzy zapowiedzieli swój udział w tegorocznej „Nocy Poetów”, odwiedzą uczniów przemyskich liceów. Wieczór będzie zdecydowanie nastrojowy. O g. 19 na Zamku Kazimierzowskim rozpocznie się koncert charyzmatycznego Artura Gotza, który przypomni piosenki m.in. Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Bułata Okudżawy czy Zygmunta Koniecznego. A o g. 20 rozpocznie się tradycyjnie „Noc poetów”, w której wezmą udział: J. Kurylak, J. Baran, A. Ziemianin, K. Sipowicz, K. Dąbrowska, S. Stabro, J. Malina, R. Krynicki.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama