Reklama

Pogoń-Sokół i KS Wiązownica rozgromione

Tak fatalnej kolejki w wykonaniu zespołów z naszego regionu jeszcze w tym sezonie nie było. Obie poniosły sromotne porażki, strzelając jedną bramkę, a tracąc aż jedenaście. Obie są tuż nad strefą spadkową i byłoby dla nich doskonale, gdyby runda jesienna już się zakończyła. Ale nic z tego. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka „jesieni” i inauguracyjna rundy wiosennej.

Mecz z Chełmianką dla beniaminka był koszmarem. Niestety, jak ulał pasuje w tym wypadku stwierdzenie, że im dalej dla lubaczowian jest w las, tym więcej drzew. Posiadanie bardzo szerokiej kadry, aby „obskoczyć” – w dwóch przypadkach bardzo skutecznie – aż trzy klasy rozgrywkowe, nie przełożyło się, niestety, na jakość. III liga wymaga stabilności, a takiej u Pogoni-Sokoła kompletnie nie widać. Jak było do przewidzenia, wygrana z Podlasiem była jednorazowym wyskokiem KS Wiązownica. Takowe zdarzają się im, ale nimi ligi się nie uratuje. Niby mecz z rezerwami krakowskiej Wisły był w miarę wyrównany, ale to nie miało żadnego przełożenia na wynik. Bo dla KS Wiązownica teraz nie wrażenie artystyczne się liczy, a punkty. Tych nie ma. Trener zespołu Szymon Szydełko dla jednego z lokalnych tytułów wyraził się następująco: „Daliśmy się w końcówce po prostu wypunktować kosztem tego, że zarobimy jakieś pieniądze. Wynik jest wstydliwy, ale z przebiegu gry nie byliśmy chłopcem do bicia”. Panu trenerowi chodziło zapewne o klasyfikację Pro Junior i kasę, jaka wpływa do klubowego budżetu za grę młodzieży. Chyba dalszego komentarza nie trzeba. Rodzi się jednak pytanie: dla kogo i po co gra KS Wiązownica?

 

Reklama

Pogoń-Sokół Lubaczów – Chełmianka Chełm 1:6 (0:4)

  • Bramki: 0:1 Kasprzyk 1. min, 0:2 Romanowicz 26. min, 0:3 Korbecki 31. min, 0:4 Kwenstar 44. min, 0:5 Korbecki 70. min, 1:5 Majda 75. min (karny), 1:6 Karbownik 85. min.
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Król, Gul, Więckowski – Gawle (46. Rębisz), Rosljakow, Bystrek, Guedes (46. Żebrakowski), Majda – Dziadosz (46. Rusjan), Jezierski (46. Popiela).
  • Chełmianka: Jerke – Cichocki, Pek, Korbecki, Zmorzyński (74 Sarnowski) – Kobiałka (74. Karbownik), Wiatrak, Kasprzyk (64. Złomańczuk) – Misztal (64. Mroczek), Kwentsar, Romanowicz (60. Perdun).
  • Sędziował: Daniel Bołoz (Tarnów). Żółte kartki: Majda i Bystrek. Czerwone kartki: Bystrek (52. – druga żółta) i Majda (80. – druga żółta). Widzów: 300.

 

Wisła II Kraków – KS Wiązownica 5:0 (2:0)

  • Bramki: 1:0 Młyński 11. min (karny), 2:0 Młyński 33. min (karny), 3:0 Starzyński 56. min, 4:0 Chromycz 82. min, 5:0 Zimon 86. min.
  • Wisła II: Broda – Wiśniewski, Moskiewicz, Skrobański, Ziarko – Baniowski (85. Sałamaj), Bojko (85. Złoch), Dziedzic (62. Zimon), Chromycz, Starzyński (62. Tokarczyk) – Młyński (68. Sarga).
  • Wiązownica: Osobiński – Tonia (75. Omuru), Hrabowskyj (81. Maślanka), Baraniuk, Maj – Łazor, Janiczak, Jaroch, M. Wójcik (63. Michalik) – A. Kasia (63. J. Wójcik), Kitliński (75. Buńko).
  • Sędziował: Kamil Zator (Kluczbork). Żółte kartki: Baniowski, Bojko, Wiśniewski, Moskiewicz oraz Maj i Janiczak. Widzów: 100.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/11/2024 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama