Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu doskonalili umiejętności w poruszaniu się na nartach ski-tour.
W szkoleniu wzięło udział 23 funkcjonariuszy bieszczadzkiego oddziału oraz 6 żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Szkolenie prowadził mjr Leszek Prokop, zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG. Pogranicznicy doskonalili swoje umiejętności m.in. z wykorzystaniem skuterów śnieżnych oraz śmigłowca oraz uczyli się jak przetrwać w terenie górskim w trudnych warunkach zimowych. Tego typu zimowe szkolenia narciarskie odbywają się w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej już od 10 lat.
– Umiejętności nabyte podczas kursu przydają się strażnikom granicznym nie tylko do patrolowania granicy w trudnych zimowych warunkach górskich, ale również podczas akcji ratowniczych, w których funkcjonariusze BiOSG często biorą udział wspólnie z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR – powiedziała Anna Michalska z BiOSG.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze