Reklama

Pogranicznicy szkolili się w ciężkim terenie

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu doskonalili umiejętności w poruszaniu się na nartach ski-tour.

W szkoleniu wzięło udział 23 funkcjonariuszy bieszczadzkiego oddziału oraz 6 żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Szkolenie prowadził mjr Leszek Prokop, zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG. Pogranicznicy doskonalili swoje umiejętności m.in. z wykorzystaniem skuterów śnieżnych oraz śmigłowca oraz uczyli się jak przetrwać w terenie górskim w trudnych warunkach zimowych. Tego typu zimowe szkolenia narciarskie odbywają się w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej już od 10 lat.
– Umiejętności nabyte podczas kursu przydają się strażnikom granicznym nie tylko do patrolowania granicy w trudnych zimowych warunkach górskich, ale również podczas akcji ratowniczych, w których funkcjonariusze BiOSG często biorą udział wspólnie z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR – powiedziała Anna Michalska z BiOSG.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości