Uczniowie z jarosławskiego mechanika w czasie trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego przedstawili inscenizację opartą na motywach Opowieści wigilijnej Karola Dickensa. Pokazali historię skąpego starca, który nie obchodził świąt Bożego Narodzenia, chcąc w ten sposób uzmysłowić oglądającym, jak ważne są dobroć i wyrozumiałość okazywane innym.
Przedstawienie odbyło się w piątek, 18 grudnia, na jarosławskim Rynku. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha zaprezentowali bardzo ciekawe, niosące głęboki przekaz moralny jasełka. Aktorzy[paywall] z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role, do których – co trzeba podkreślić – byli świetnie przygotowani. Jasełka oparte były na wzruszającej lekturze Opowieść wigilijna, przedstawiającej losy bogatego biznesmena, spędzającego samotnie święta, dla którego pieniądze miały większą wartość niż ludzie. Przytoczona historia doskonale wpasowuje się we współczesne realia. Jest bowiem wiele osób żyjących w podobny sposób. Młodzi przekonywali, że nie jest to właściwa droga, a cena, jaką można ponieść za taki styl życia, jest wysoka. Przedstawienie budziło zainteresowanie przechodniów, którzy, pomimo deszczowej pogody, przystawali zaciekawieni tym, co dzieje się na scenie. Tego dnia trwały również inne występy oraz wystawy produktów regionalnych i ozdób świątecznych organizowane w ramach jarmarku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze