Reklama

Pokłonili się Dzieciątku

6 stycznia ulicami większych miast i miejscowości w całej Polsce przeszły Orszaki Trzech Króli. Hermanowice również wpisały się w tę tradycję. W miejscowości barwny korowód przypominający o historii sprzed ponad 2 tysięcy lat przeszedł już po raz drugi.

Trzej Mędrcy z towarzyszącymi im aniołami, pastuszkami, a także licznie przybyłymi na wydarzenie mieszkańcami i gośćmi z innych miejscowości ruszyli z trzech stron Hermanowic, by dotrzeć na plac kościelny. Tu odegrano krótką scenkę z udziałem Heroda.

W miejscowej świątyni odprawiona została uroczysta msza św. Objawienia Pańskiego, w której każdy – podobnie jak Trzej Królowie – mógł złożyć symboliczny pokłon Dzieciątku. Liczny udział w wydarzeniu miejscowej społeczności, a także trud i zaangażowanie włożone w organizację orszaku świadczą o tym, że potrzeba wyrażania religijności nie tylko podczas liturgii, ale i poza nią jest bardzo silna  zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości