6 stycznia ulicami większych miast i miejscowości w całej Polsce przeszły Orszaki Trzech Króli. Hermanowice również wpisały się w tę tradycję. W miejscowości barwny korowód przypominający o historii sprzed ponad 2 tysięcy lat przeszedł już po raz drugi.
Trzej Mędrcy z towarzyszącymi im aniołami, pastuszkami, a także licznie przybyłymi na wydarzenie mieszkańcami i gośćmi z innych miejscowości ruszyli z trzech stron Hermanowic, by dotrzeć na plac kościelny. Tu odegrano krótką scenkę z udziałem Heroda.
W miejscowej świątyni odprawiona została uroczysta msza św. Objawienia Pańskiego, w której każdy – podobnie jak Trzej Królowie – mógł złożyć symboliczny pokłon Dzieciątku. Liczny udział w wydarzeniu miejscowej społeczności, a także trud i zaangażowanie włożone w organizację orszaku świadczą o tym, że potrzeba wyrażania religijności nie tylko podczas liturgii, ale i poza nią jest bardzo silna zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze