Reklama

Pół miliona posiłków dla dzieci

Dzięki hojności klientów Tesco i zaangażowaniu szefostwa i pracowników tej sieci hiper- i supermarketów ufundowanych zostało już ponad pół miliona posiłków dla dzieci ze świetlic i ognisk środowiskowych. Na Podkarpaciu posiłki cały czas trafiają do placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci m.in. w Przemyślu i Jarosławiu.

Darowizny przekazywane są przez klientów Tesco przy okazji zakupów. Można je wrzucać do puszek, które znajdują się w każdym sklepie. Zbiórka publiczna Fundacji „Tesco Dzieciom” od czterech lat finansuje Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”. Każdego roku obejmuje pomocą blisko tysiąc dzieci z ubogich rodzin, ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym czy dotkniętych problemem niedożywienia[paywall]. W ramach programu finansowany jest zakup żywności dla dzieci oraz ich edukacja w zakresie racjonalnego żywienia i trybu życia. Fundacja „Tesco Dzieciom” współpracuje w tym względzie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Posiłki trafiają także do Przemyśla i Jarosławia

Na Podkarpaciu działa 8 placówek wsparcia dziennego TPD (3 ogniska środowiskowe, 4 świetlice środowiskowe i świetlica socjoterapeutyczna). – Opieką w naszych placówkach obejmujemy 351 podopiecznych, dla których program „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę” jest wielkim wsparciem i okazją do nabycia umiejętności i nawyków zdrowego odżywiania. Fundowane dla nich posiłki są bezcenne – podsumował Grzegorz Piestrak, prezes Zarządu Regionalnego TPD w Przemyślu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama