Dzięki hojności klientów Tesco i zaangażowaniu szefostwa i pracowników tej sieci hiper- i supermarketów ufundowanych zostało już ponad pół miliona posiłków dla dzieci ze świetlic i ognisk środowiskowych. Na Podkarpaciu posiłki cały czas trafiają do placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci m.in. w Przemyślu i Jarosławiu.
Darowizny przekazywane są przez klientów Tesco przy okazji zakupów. Można je wrzucać do puszek, które znajdują się w każdym sklepie. Zbiórka publiczna Fundacji „Tesco Dzieciom” od czterech lat finansuje Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”. Każdego roku obejmuje pomocą blisko tysiąc dzieci z ubogich rodzin, ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym czy dotkniętych problemem niedożywienia[paywall]. W ramach programu finansowany jest zakup żywności dla dzieci oraz ich edukacja w zakresie racjonalnego żywienia i trybu życia. Fundacja „Tesco Dzieciom” współpracuje w tym względzie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.
Na Podkarpaciu działa 8 placówek wsparcia dziennego TPD (3 ogniska środowiskowe, 4 świetlice środowiskowe i świetlica socjoterapeutyczna). – Opieką w naszych placówkach obejmujemy 351 podopiecznych, dla których program „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę” jest wielkim wsparciem i okazją do nabycia umiejętności i nawyków zdrowego odżywiania. Fundowane dla nich posiłki są bezcenne – podsumował Grzegorz Piestrak, prezes Zarządu Regionalnego TPD w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze