Reklama

Pół setki drużyn na starcie „piłkarskich wtorków”

W trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowej, gimnazjalne i ponadgimnazjalne), dla dziewcząt i chłopców, ponad 50 drużyn, pół tysiąca młodych zawodniczek i zawodników – 7 lipca br. na siedmiu orlikach w naszym regionie ruszył największy wakacyjny piłkarski turniej dla „dzikich” drużyn, którego pomysłodawcą i organizatorem jest poseł Marek Rząsa (PO).

Spotkania w ramach „Piłkarskich wtorków”, bo taką nazwę nosi ta impreza, rozgrywane będą na sztucznych nawierzchniach orlików w: Przemyślu (przy ul. Dworskiego), Przeworsku, Kaszycach, Birczy, Fredropolu, Radymnie i Nienadowej.

Najwięcej zespołów tak wśród dziewcząt, jak i chłopców zgłosiło się do zmagań w Przemyślu. Tam koordynatorzy tego przedsięwzięcia Henryk Łaskarzewski i Paweł Rząsa przyjęli zgłoszenia od 31 drużyn: 9 ze szkół podstawowych, 10 ze szkół  gimnazjalnych i 8 ze szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyć będą również cztery dziewczęce ekipy. Łącznie około 320 osób. 

Reklama


fot.Łukasz Delmanowicz

W Przeworsku, gdzie koordynatorem jest Łukasz Janowski, zgłosiły się cztery ekipy chłopców. Ze szkół podstawowych Pompa Team i FC Przeworsk, z gimnazjów: Młode Strzelby i Buenos Amarenos IC Przeworsk.

W Birczy, gdzie nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwać będzie Dariusz Pankiewicz, w kategorii szkół podstawowych zagrają: Leśnik Bircza, UKS „Apollo” Sufczyna i SP Leszczawa, zaś w kategorii gimnazjów: Leśnik Bircza, UKS „Żaki” Bircza i FC Gimbaza.

W Kaszycach (koordynator: Grzegorz Korzeniowski) w roczniku 1999 i młodsi, czyli szkoły gimnazjalne zgłosiły się dwie ekipy Biało-Czerwonych Kaszyce. Ekipy chłopców i dziewcząt. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych także dwie: Top Team Niziny i THC Gibony Zadąbrowie.

Reklama


fot.Łukasz Delmanowicz
Olimp Stubno (zielona koszulka) – SMS Mościska.

Na orliku w Nienadowej (koordynator: Marcin Majda) zagrają dwie chłopięce drużyny z gimnazjum: PKS Przedmieście i Dzikie Koty, dwie drużyny dziewczęce z gimnazjum: FC Gimba i Orlik Nienadowa oraz dwie drużyny chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Korona Dubiecko i ZS Nienadowa.

W Fredropolu (koordynator: Grzegorz Lekowski) w turnieju wystartują tylko chłopcy i tylko w kategorii gimnazjów. To zespoły: Polish Young Players F1, FC Drzewce, Orlik Fredropol i Szczęśliwa Dziesiątka.

Reklama

Wreszcie w Radymnie (koordynator: Mirosław Szot) zagra siedem drużyn. W kategorii szkół podstawowych: Giganci I Radymno i Giganci II Radymno, w kategorii gimnazjów: Pod Napięciem, Karton Skład i FC Agenty, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Ligowcy i Barcelona.

Co istotne, lista nie jest jeszcze zamknięta. Zespoły wciąż mogą się zgłaszać. Ostateczne zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 15 lipca br.

 

Wyniki:

PRZEMYŚL

Szkoły gimnazjalne: Rocznik 2000 – Feniks Leszno, SMS Mosciska – Olimp Stubno.

Szkoły podstawowe: Orlik Przemyśl 2005 – Orlik Przemyśl 2004, Orlik Przemyśl 2005 – Karpaty, Ujkowice – San Marino, Bizon Medyka – SMS Mościska.

Reklama

Szkoły ponadgimnazjalne: FC Płyty – Żurawianka, FC Amper – FC Przemyśl, FC Rosłońskiego – Tygryski.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama