W trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowej, gimnazjalne i ponadgimnazjalne), dla dziewcząt i chłopców, ponad 50 drużyn, pół tysiąca młodych zawodniczek i zawodników – 7 lipca br. na siedmiu orlikach w naszym regionie ruszył największy wakacyjny piłkarski turniej dla „dzikich” drużyn, którego pomysłodawcą i organizatorem jest poseł Marek Rząsa (PO).
Spotkania w ramach „Piłkarskich wtorków”, bo taką nazwę nosi ta impreza, rozgrywane będą na sztucznych nawierzchniach orlików w: Przemyślu (przy ul. Dworskiego), Przeworsku, Kaszycach, Birczy, Fredropolu, Radymnie i Nienadowej.
Najwięcej zespołów tak wśród dziewcząt, jak i chłopców zgłosiło się do zmagań w Przemyślu. Tam koordynatorzy tego przedsięwzięcia Henryk Łaskarzewski i Paweł Rząsa przyjęli zgłoszenia od 31 drużyn: 9 ze szkół podstawowych, 10 ze szkół gimnazjalnych i 8 ze szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyć będą również cztery dziewczęce ekipy. Łącznie około 320 osób.

W Przeworsku, gdzie koordynatorem jest Łukasz Janowski, zgłosiły się cztery ekipy chłopców. Ze szkół podstawowych Pompa Team i FC Przeworsk, z gimnazjów: Młode Strzelby i Buenos Amarenos IC Przeworsk.
W Birczy, gdzie nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwać będzie Dariusz Pankiewicz, w kategorii szkół podstawowych zagrają: Leśnik Bircza, UKS „Apollo” Sufczyna i SP Leszczawa, zaś w kategorii gimnazjów: Leśnik Bircza, UKS „Żaki” Bircza i FC Gimbaza.
W Kaszycach (koordynator: Grzegorz Korzeniowski) w roczniku 1999 i młodsi, czyli szkoły gimnazjalne zgłosiły się dwie ekipy Biało-Czerwonych Kaszyce. Ekipy chłopców i dziewcząt. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych także dwie: Top Team Niziny i THC Gibony Zadąbrowie.

fot.Łukasz Delmanowicz
Olimp Stubno (zielona koszulka) – SMS Mościska.
Na orliku w Nienadowej (koordynator: Marcin Majda) zagrają dwie chłopięce drużyny z gimnazjum: PKS Przedmieście i Dzikie Koty, dwie drużyny dziewczęce z gimnazjum: FC Gimba i Orlik Nienadowa oraz dwie drużyny chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Korona Dubiecko i ZS Nienadowa.
W Fredropolu (koordynator: Grzegorz Lekowski) w turnieju wystartują tylko chłopcy i tylko w kategorii gimnazjów. To zespoły: Polish Young Players F1, FC Drzewce, Orlik Fredropol i Szczęśliwa Dziesiątka.
Wreszcie w Radymnie (koordynator: Mirosław Szot) zagra siedem drużyn. W kategorii szkół podstawowych: Giganci I Radymno i Giganci II Radymno, w kategorii gimnazjów: Pod Napięciem, Karton Skład i FC Agenty, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Ligowcy i Barcelona.
Co istotne, lista nie jest jeszcze zamknięta. Zespoły wciąż mogą się zgłaszać. Ostateczne zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 15 lipca br.
Szkoły gimnazjalne: Rocznik 2000 – Feniks Leszno, SMS Mosciska – Olimp Stubno.
Szkoły podstawowe: Orlik Przemyśl 2005 – Orlik Przemyśl 2004, Orlik Przemyśl 2005 – Karpaty, Ujkowice – San Marino, Bizon Medyka – SMS Mościska.
Szkoły ponadgimnazjalne: FC Płyty – Żurawianka, FC Amper – FC Przemyśl, FC Rosłońskiego – Tygryski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze