We wtorek, 17 października, dziesięć par z terenu gminy Lubaczów obchodziło jubileusz Złotych Godów.
Pięćdziesięciolecie małżeństwa świętowali: Krzysztofa i Franciszek Malcowie z Baszni Górnej, Maria i Franciszek Czarni z Załuża, Józefa i August Ważni z Krowicy Samej, Czesława i Roman Kornagowie z Antoników, Teresa i Józef Misztalowie z Lisich Jam, Maria i Jan Żeliskowie ze Szczutkowa, Czesława i Henryk Decowie z Piastowa, Józefa i Stanisław Wawrzoszkowie z Baszni Dolnej, Rozalia i Zdzisław Krukowie z Wólki Krowickiej, Helena i Piotr Przeszłowscy z Tymców. To wyjątkowe wydarzenie[paywall] rozpoczęła msza święta dziękczynna, którą w intencji jubilatów w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odprawił ks. kanonik Andrzej Stopyra. W homilii skierowanej do obecnych par podkreślił niezwykłą wagę miłości, która łączy małżonków oraz to, że mogą być przykładem dla „współczesnych młodych ludzi, którzy ledwie się pobiorą, a już się rozstają”. Świętujący 50. rocznicę ślubu odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, a następnie otrzymali z rąk księdza dziekana pamiątkowe obrazki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze