W niedzielę, 7 kwietnia, trwała czwarta edycja akcji Pola Nadziei, której symbolem są żółte żonkile. Dochód z kwesty wesprze powstające Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza.
Ośrodek powstaje w jednym z poszpitalnych budynków przy ul. Słowackiego. Tworzy go stowarzyszenie katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy. – Jest to potężna inwestycja, którą realizujemy już drugi rok i potrzebujemy środków na wkład własny – mówi Wiesław Morawski, wiceprezes stowarzyszenia.
Do tej pory wykonane zostały[paywall] najtrudniejsze prace ziemne polegające na wymianie tynków, poszycia dachowego, wykopaniu i osuszeniu fundamentów, podbiciu ich i uzyskaniu przestrzeni na poziomie piwnicy pod całym budynkiem. Postęp prac jest widoczny gołym okiem. – Chciałbym, żeby wszystkie inwestycje były realizowane w taki właśnie sposób. Można ten budynek stawiać jako wzór – ocenia prezydent Wojciech Bakun.
Ta część prac ma się zakończyć jesienią tego roku. Natomiast w przyszłym roku, kiedy przypadnie 125-lecie budynku, obiekt powinien być gotowy do użytku. – Wtedy pozostanie wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Tu liczymy na pomoc sponsorów, częściowo mamy ją już obiecaną – mówi W. Morawski.
Centrum będzie świadczyć różne usługi medyczne. W części hospicyjnej znajdzie się 40 łóżek dla osób dorosłych oraz kilka dla dzieci, które rodzą się z wadami śmiertelnymi. Poza tym będzie dom dziennego pobytu dla seniorów, rehabilitacja, ośrodek naprotechnologii. – Planujemy też otwarcie Okna Życia – zapowiada Wiesław Morawski.
Celem stowarzyszenia jest uczestnictwo w misji Kościoła i promocja wiary chrześcijańskiej we wszystkich jej aspektach: duchowym, kulturalnym, społecznym, charytatywnym.
7 kwietnia po raz czwarty na ulicach miasta i przy kościołach kwestowano na utworzenie wspomnianego ośrodka. Pola Nadziei to akcja międzynarodowa, ale realizowana lokalnie na potrzeby miejscowych ośrodków – na ogół hospicjów. W Przemyślu w tym roku zebrano 47 tysięcy złotych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Cieciakom każą wierzyć w ideały.Ci dla dobra społeczeństwa kwestują drobne sumy a nasi decydenci tak kościelni jak też państwowy w domach uciechy za jeden wieczór wydawali więcej niż dzieci zebrały w czasie kwesty jakże szlachetnej.Wystarczy poczytać:https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ukryta-prawda-o-seksta%C5%9Bmach/ar-BBVOk1k?ocid=spartandhp
Zniszczyli , rozdali ,rozprzedali , rozdrobnili piękny zabyktowy kompleks typowo polskie działanie
W aspekcie przedmiotowego budynku „zniszczyli” ? Ten budynek był w opłakanym stanie, stał w ruinie. Człowieku może zacznij kierować się faktami albo sam zabierz się za renowacje.
Rozumiem, iż osoby zajmujące się tworzeniem przedmiotowego hospicjum korzystają według ciebie z domów uciechy... podaj przykład albo napisz publicznie która z nich. Sądzę że tego nie zrobisz bo zapewne skończyło się by pozwem o zniesławienie. Taki odważny...
Cieciakom każą wierzyć w ideały.Ci dla dobra społeczeństwa kwestują drobne sumy a nasi decydenci tak kościelni jak też państwowy w domach uciechy za jeden wieczór wydawali więcej niż dzieci zebrały w czasie kwesty jakże szlachetnej.Wystarczy poczytać:https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ukryta-prawda-o-seksta%C5%9Bmach/ar-BBVOk1k?ocid=spartandhp
Zniszczyli , rozdali ,rozprzedali , rozdrobnili piękny zabyktowy kompleks typowo polskie działanie
A dla kogo będą te hospicja ..?