Reklama

Pola Nadziei w Przemyślu. 47 tysięcy dla hospicjum [GALERIA]

11/04/2019 15:30

W niedzielę, 7 kwietnia, trwała czwarta edycja akcji Pola Nadziei, której symbolem są żółte żonkile. Dochód z kwesty wesprze powstające Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza.

Ośrodek powstaje w jednym z poszpitalnych budynków przy ul. Słowackiego. Tworzy go stowarzyszenie katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy. – Jest to potężna inwestycja, którą realizujemy już drugi rok i potrzebujemy środków na wkład własny – mówi Wiesław Morawski, wiceprezes stowarzyszenia.

Do tej pory wykonane zostały[paywall] najtrudniejsze prace ziemne polegające na wymianie tynków, poszycia dachowego, wykopaniu i osuszeniu fundamentów, podbiciu ich i uzyskaniu przestrzeni na poziomie piwnicy pod całym budynkiem. Postęp prac jest widoczny gołym okiem. – Chciałbym, żeby wszystkie inwestycje były realizowane w taki właśnie sposób. Można ten budynek stawiać jako wzór – ocenia prezydent Wojciech Bakun.

Reklama

Ta część prac ma się zakończyć jesienią tego roku. Natomiast w przyszłym roku, kiedy przypadnie 125-lecie budynku, obiekt powinien być gotowy do użytku. – Wtedy pozostanie wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Tu liczymy na pomoc sponsorów, częściowo mamy ją już obiecaną – mówi W. Morawski.

Centrum będzie świadczyć różne usługi medyczne. W części hospicyjnej znajdzie się 40 łóżek dla osób dorosłych oraz kilka dla dzieci, które rodzą się z wadami śmiertelnymi. Poza tym będzie dom dziennego pobytu dla seniorów, rehabilitacja, ośrodek naprotechnologii. – Planujemy też otwarcie Okna Życia – zapowiada Wiesław Morawski.

Reklama

Celem stowarzyszenia jest uczestnictwo w misji Kościoła i promocja wiary chrześcijańskiej we wszystkich jej aspektach: duchowym, kulturalnym, społecznym, charytatywnym.

7 kwietnia po raz czwarty na ulicach miasta i przy kościołach kwestowano na utworzenie wspomnianego ośrodka. Pola Nadziei to akcja międzynarodowa, ale realizowana lokalnie na potrzeby miejscowych ośrodków – na ogół hospicjów. W Przemyślu w tym roku zebrano 47 tysięcy złotych.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-11 20:04:10

    Cieciakom każą wierzyć w ideały.Ci dla dobra społeczeństwa kwestują drobne sumy a nasi decydenci tak kościelni jak też państwowy w domach uciechy za jeden wieczór wydawali więcej niż dzieci zebrały w czasie kwesty jakże szlachetnej.Wystarczy poczytać:https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ukryta-prawda-o-seksta%C5%9Bmach/ar-BBVOk1k?ocid=spartandhp

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    erty - niezalogowany 2019-04-12 13:46:35

    Zniszczyli , rozdali ,rozprzedali , rozdrobnili piękny zabyktowy kompleks typowo polskie działanie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ola - niezalogowany 2019-04-14 09:04:18

    A dla kogo będą te hospicja ..?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama