Jedna z naszych Czytelniczek zasugerowała, aby zapytać odpowiednie służby, czy osoby, które wróciły do Polski z zagranicy, a poruszają się po ulicach Przemyśla samochodami na obcych rejestracjach, przeszły obowiązkową kwarantannę. Sprawdziliśmy.
Niedawno dość głośnym echem odbiła się akcja powrotu Polaków z Włoch. Do kraju, specjalnym lotem, wróciło 100 obywateli Polski z Mediolanu i Rzymu. To pierwsze i jedyne połączenie lotnicze, umożliwiające powrót Polaków z Włoch, gdzie wciąż przebywają nasi rodacy. Lot był przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy: Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Obrony Narodowej, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Zdrowia i PLL LOT[paywall]. Na pokład samolotu weszły wyłącznie osoby, które nie wykazywały symptomów zakażenia i zostały poddane badaniu według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
– Po przylocie zostali umieszczeni w odosobnionym ośrodku, w którym odbywają kwarantannę pod opieką lekarzy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku ze stanem epidemii. Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą. Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny – wyjaśniła rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
Polacy trafili do ośrodka wypoczynkowego „Rewita Solina” w Solinie. Tam przygotowano dla nich 62 pokoje. W każdym osobna łazienka i balkon. Osoby, odbywające kwarantannę, mają zapewnione trzy posiłki, dostarczane w jednorazowych opakowaniach. Poza tym jest możliwość złożenia zamówienia na zakupy, które dostarczane są do pokoju. Na miejscu dyżuruje personel medyczny, zakwaterowany w oddzielnym budynku.
Ta akcja została przeprowadzona zgodnie z wszelkimi wytycznymi i zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Czy podobnie jest w stosunku do Polaków, którzy wrócili do kraju własnymi samochodami. Problemem zainteresowała nas jedna z naszych Czytelniczek.
– Czy moglibyście poruszyć temat sprawdzania osób, które wróciły z innych krajów europejskich? W związku z nowym przepisem, wszyscy powinni być w domach na kwarantannie. Jakim więc cudem po naszym mieście ciągle jeżdżą auta na obcych tablicach rejestracyjnych? Czy policja ich kontroluje? Czepiają się dwóch osób na spacerze, a nasza Polonia gdzie jeździ? Do pracy? Raczej nie – zastanawia się.
Skontaktowaliśmy się z podkomisarzem Damianem Brzyskim z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, któremu zadaliśmy pytanie naszej Czytelniczki.
– Okres 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Polski liczy się od dnia następnego po dniu przekroczeniu granicy państwa. Takiemu obowiązkowi podlega każda osoba, która wróciła z zagranicy i od pewnego czasu – również osoby, które z nią zamieszkują. Trudno nam stwierdzić, czy pojazdy na obcych tablicach rejestracyjnych, które poruszają się po ulicach Przemyśla, nie przyjechały kilkanaście lub kilkadziesiąt dni wcześniej. Wówczas osoby te kwarantannę już przeszły. Oczywiście, sprawdzamy i kontrolujemy kierowców. Systematycznie. I to patrole z ruchu drogowego, jak i wywiadowczo-interwencyjnego. Podobnie kontrolujemy osoby, które mają obowiązek być w kwarantannie. Wszystkie takie osoby mamy w policyjnych systemach, więc nie ma możliwości, aby ktoś jeździł po ulicach bez przebytej kwarantanny. Do tej pory nie mieliśmy ani jednego tego typu przypadku – zapewnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
CHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL
YOUTUBE.COM - PRZESTAŃCIE CELEBROWAĆ I ZJADAĆ ZWŁOKI ! APEL RYSZARDA PIOTRA
Bedąc 'wege' przechodzi się na potrawy roślinne spożywane szczególnie przez bydło.A właśnie bydło przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zmiany klimatu.Każdy 'wege' to chodzące niekontrolowane pierdzenie tak w dzień jak też w nocy.No i oczywiście ten zapach też do szlachetnych nie należy.To 'wege' przyczynia sie też do rujnacji środowiska i to w znaczym stopniu kto wie czy nie większy jak jedna krowa na pastwisku.
Należało by jeszcze sprawdzać jak te osoby pracowały czy legalnie i gdzie płaciły podatki i wtedy wydawać pieniądze z podatków ludzi legalnie pracujących w Polsce na ich kwarantanny, nadzory policji i sanepidu nad nimi i opiekę medyczną bo to chyba mają zapewnione tam gdzie płacą podatki.
Pani Olu to wszyscy c i co nie placa podatkow i zusu i pracuja na 'czarno' maja umierac na ulicy?! Jest duza grupa takich - policjanci i zolnierze , ksieza i bezdomni ,bezrobotni wykesleni z rejestru po byle pretekstem ! A ukraincy ktorzy zasilali polska gospodarke i wyjechali do swojej ojczyzny tez maja byc pozbawieni opieki?! UK ich przyjela i nie pyta gdzie placili podatki tylko ich ratuje! Zanim cos pani napisze prosze sie zastanowic , bo to nie po ludzku i po chrzescijansku !
Konieczne tez jest sprawdzenie czy będąc na saksach chodził tam do polskiego kościoła,dawał euro tylko legalne na tacę i uczył tubylców polskiej kultury opowiadajac też o naszych krzywdach jakie nam wszyscy wyrządzają tak w przeszłości jak też obecnie.Jeżeli spełniał te obowiązki do należy Go przyjąc do kraju jak swojego tym bardziej.ze ma euro a nie tak jak te gołodupcy z kresów
I w naszym kraju nie brakuje różnych cwaniaków mających rentę a pracujących na czarno, takich rzemieślników jest na pęczki choćby w rejonie miasta i okolic. Oprócz tego doją system na każdym możliwym odcinku, poprzez PFRON i organizacje skupiające np chorych na cukrzycę itd itd. "Specjaliści" potrafią jeździć w roku po dwa razy na wczasy do których jest znaczne dofinansowanie , osiągnęli mistrzostwo w wyciąganiu kasy państwowej czyli kasy ludzi pracujących i płacących podatki uczciwie. Pani Ola ma rację w tym co pisze.
Kierują na kwarantanny po powrocie z zagranicy a potem zapominają o zrobieniu testów na covid 19 dlatego Przemyśl posiada taką fikcyjną statystykę w skali kraju
UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
CHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL
YOUTUBE.COM - PRZESTAŃCIE CELEBROWAĆ I ZJADAĆ ZWŁOKI ! APEL RYSZARDA PIOTRA