Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty czwarty odniosła sukces. Wolontariusze Jurka Owsiaka (120 tysięcy w całej Polsce) według wstępnych danych zebrali około 44 milionów złotych na pediatrię i opiekę nad ludźmi starszymi.
Padł kolejny rekord finansowy, chociaż nie tylko o bicie rekordów przy okazji WOŚP chodzi. Równie ważne jest zaangażowanie ludzi młodych w działalność charytatywną. W piątek, ósmego stycznia, miałem okazję posłuchać wywiadu z licealistami z naszego regionu. Prowadzący pytał, dlaczego angażują się w WOŚP? Tak prostych, szczerych i wzruszających wypowiedzi o potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi dawno nie słyszałem. W radiowej „Trójce” za złote serduszko jeden ze słuchaczy zapłacił 35 tys. złotych. Na pytanie dlaczego, odpowiedział: bo moje dziecko żyje dzięki sprzętowi od WOŚP. Wszyscy młodzi ludzie angażujący się nie tylko w akcję Jurka Owsiaka – to nasz bezcenny kapitał. Nie marnujmy go. Nie ma sensu się licytować, kto działa lepiej, kto gorzej. Często swoje oceny formułujemy, powielając gotowe, światopoglądowe schematy. Możemy nie lubić instytucji charytatywnych oraz osób, które za nie odpowiadają, ale o jednym warto pamiętać. Ludzkie cierpienie, samotność, bezradność nie ma barw ideologicznych. Człowiek w tym, co naprawdę ważne, jest, że tak powiem, egzystencjalnie apolityczny. Odwracanie serduszek do góry nogami nic nie pomoże. Polak przekornym jest i basta!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sraj Polaku sraj bo to wolny kraj jeszcze tyle ci zostało że się wysrać możesz śmiało
Nie chodzi o żadną" licytację", ale tylko i wyłącznie zwykłą uczciwość . I tylko tyle. Jeszcze rok temu - nie wspominając o wześniejszym okresie- gdy zbliżał sie okres działalności Owsiaka, w publicznej tv , aż huczało od co najmniej tygodnia na ten temat. Jego Fundacja / co sam potwierdził-/ zbiera około 1% środków, które zbiera Caritas Polska . I są to fakty . Jeśli chciałoby się zachować taką proporcje , dla wszystkich, to skoro Owsiak miał tydzień darmowej reklamy , to Caritas mając 100 razy większe finansowe osiągnięcia , powinien mieć - chcąc zachować proporcje - 100 tygodni darmowej reklamy . A przecież wiadomo ,że rok ma tylko 52 tygodnie , a nie 100. Czyli co z tego wynika .? A to,że POprawnie mówiący i chyba myślący Owsiak , miał poparcie u współczesnych rządzących Platformiarzy. Czyli krótko mówiąc , był niesprawiedliwie FAWORYZOWANY. I TYLKO O TO CHODZI I TYLKO O TO I NIC WIĘCEJ .
Sraj Polaku sraj bo to wolny kraj jeszcze tyle ci zostało że się wysrać możesz śmiało
Nie chodzi o żadną" licytację", ale tylko i wyłącznie zwykłą uczciwość . I tylko tyle. Jeszcze rok temu - nie wspominając o wześniejszym okresie- gdy zbliżał sie okres działalności Owsiaka, w publicznej tv , aż huczało od co najmniej tygodnia na ten temat. Jego Fundacja / co sam potwierdził-/ zbiera około 1% środków, które zbiera Caritas Polska . I są to fakty . Jeśli chciałoby się zachować taką proporcje , dla wszystkich, to skoro Owsiak miał tydzień darmowej reklamy , to Caritas mając 100 razy większe finansowe osiągnięcia , powinien mieć - chcąc zachować proporcje - 100 tygodni darmowej reklamy . A przecież wiadomo ,że rok ma tylko 52 tygodnie , a nie 100. Czyli co z tego wynika .? A to,że POprawnie mówiący i chyba myślący Owsiak , miał poparcie u współczesnych rządzących Platformiarzy. Czyli krótko mówiąc , był niesprawiedliwie FAWORYZOWANY. I TYLKO O TO CHODZI I TYLKO O TO I NIC WIĘCEJ .