Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą akcję pod nazwą „Choinka”.
Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje drzewka. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek nielegalnie wyciętych z lasu. Dlatego też policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi sprawdzają nie tylko punkty sprzedaży choinek, ale również patrolują tereny leśne, mając na uwadze miejsca ewentualnego nielegalnego pozyskiwania drzewek.
Monitoring i wzmożone kontrole kompleksów leśnych mają na celu przede wszystkim powstrzymanie od zabronionego niszczenia drzew i nielegalnej wycinki choinek.
Policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.
Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi 500 złotowy mandat lub skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
1
1