Policjanci z wydziału kryminalnego przemyskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w listopadzie ub.r. podpalili cztery samochody osobowe na terenie Przemyśla. Wobec obu sprawców zadecydowano o zastosowaniu środków zapobiegawczych.
W nocy z 5 na 6 listopada ub.r., dyżurny przemyskiej komendy policji został poinformowany, że na ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Smolki w Przemyślu doszło do pożaru czterech zaparkowanych pojazdów. Na wskazane miejsca zostali skierowani funkcjonariusze, którzy potwierdzili zdarzenie.
Na miejscu obu zdarzeń pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny miejsc, samochodów oraz wykonała dokumentacje fotograficzną.
Przemyscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, pracowali nad wyjaśnieniem zdarzeń. Dzięki ich pracy ustalono, że odpowiedzialnymi za te podpalenia są mieszkańcy powiatu przemyskiego w wieku 21 i 23 lat. Jak ustalili policjanci, mężczyźni prawdopodobnie podpalili pojazdy, wykorzystując substancję ropopochodną. Sprawcy zostali zatrzymani.
21-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów, w tym uszkodzenia pojazdów oraz zarzuty uszkodzenia elewacji trzech budynków na terenie Przemyśla. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru trzy razy w tygodniu i zakaz opuszczania kraju. 23-latek został tymczasowo aresztowany w związku z uszkodzeniem czterech pojazdów oraz za inne przewinienia. Dalsze czynności prowadzi prokuratura.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze