W poniedziałek, 11 bm., w ręce policji wpadł 53-letni mężczyzna kierujący hyundaiem, który uderzył autem w barierki przy drodze i oddalił się z miejsca zdarzenia. W jego zatrzymaniu pomogła reakcja świadka.
Zgłoszenie dotyczące zdarzenia, do którego doszło przy drodze w Żurawicy, dyżurny przemyskiej komendy odebrał po g. 15. Zadzwonił przypadkowy świadek, który – widząc, że oddalający się pojazd porusza się dziwnym torem jazdy, postanowił pojechać za nim. Podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, informował na bieżąco dyżurnego o trasie jego przejazdu, a ten przezywał informacje patrolowi policji. Te działania okazały się skuteczne i pozwoliły mundurowi z komisariatu w Żurawicy zatrzymać mieszkańca powiatu przemyskiego. Jego samochód zauważyli w Orłach, a ponieważ kierowca nie zatrzymał się do kontroli, podjęli za nim pościg. Koniec końców uciekającego udało się zatrzymać na terenie jednej z miejscowości w gminie Orły. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, do czego się przyznał oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze