Reklama

Policyjny pościg za kierowcą. 53-latek wydmuchał ponad 1,6 promila

W poniedziałek, 11 bm., w ręce policji wpadł 53-letni mężczyzna kierujący hyundaiem, który uderzył autem w barierki przy drodze i oddalił się z miejsca zdarzenia. W jego zatrzymaniu pomogła reakcja świadka.

Zgłoszenie dotyczące zdarzenia, do którego doszło przy drodze w Żurawicy, dyżurny przemyskiej komendy odebrał po g. 15. Zadzwonił przypadkowy świadek, który – widząc, że oddalający się pojazd porusza się dziwnym torem jazdy, postanowił pojechać za nim. Podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, informował na bieżąco dyżurnego o trasie jego przejazdu, a ten przezywał informacje patrolowi policji. Te działania okazały się skuteczne i pozwoliły mundurowi z komisariatu w Żurawicy zatrzymać mieszkańca powiatu przemyskiego. Jego samochód zauważyli w Orłach, a ponieważ kierowca nie zatrzymał się do kontroli, podjęli za nim pościg. Koniec końców uciekającego udało się zatrzymać na terenie jednej z miejscowości w gminie Orły. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, do czego się przyznał oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/03/2024 11:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama