Reklama

Polonez na 3 maja [ZDJĘCIA]

10/05/2018 11:31

Już po raz drugi w Radymnie obchody święta uchwalenia konstytucji okraszone były polonezem odtańczonym na rynku. W barwnym korowodzie, prowadzonym przez burmistrza Krzysztofa Romana, ustawili się samorządowcy, parlamentarzyści i mieszkańcy miasta. Było barwnie, dostojnie, świątecznie.

Trzeciomajowe obchody w Radymnie rozpoczęły się uroczystą mszą w kościele św. Wawrzyńca, po której uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na rynek. Pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego odbyła się część oficjalna. Rolę gospodarza pełnił burmistrz Krzysztof Roman, a do Radymna zjechała liczna grupa znamienitych gości.[paywall] Obecni byli: poseł na sejm Mieczysław Kasprzak, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, radna na sejmik wojewódzki Anna Huk oraz wójt gminy Radymno Bogdan Szylar. Swoją delegację przysłał senator Mieczysław Golba, jarosławski garnizon WP, a samorządy reprezentowali radni powiatu, gminy i miasta. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele radymniańskich szkół i przedszkoli, poczty sztandarowe, w tym lokalnego OSP, oraz oczywiście licznie zgromadzeni mieszkańcy. W pierwszej części przemawiali goście. Wszyscy mocno akcentowali historię polskich dróg do niepodległości, ale też zachęcali do rodzinnego świętowania 3 maja. Następnie odczytano apel poległych, a zwieńczeniem tej części była salwa honorowa.

 Po wyprowadzeniu sztandarów samorządowcy i parlamentarzyści ustawili się do poloneza, który miał przejść ulicami miasta. Jest to świeży zwyczaj w porządku radymniańskich obchodów 3 maja, ale zarówno tańczącym jak i obserwatorom przyniósł wiele satysfakcji. Tańczącym oficjelom towarzyszyła młodzież związana z MOKiem lub zespołem Ostrowiacy, odziana w bogate, szlacheckie stroje. Barwny korowód okrążył parking przy Rynku a następnie ustąpił miejsca młodym tancerzom. Pokaz poloneza przygotowały dzieciaki z przedszkola samorządowego, krakowiaka zatańczyła najmłodsza z grup tanecznych MOK a nieco starsza zaprezentowała tańce lokalnego folkloru. Całość zwieńczył dostojny polonez w wykonaniu Ostrowiaków, którzy tym razem zaprezentowali się w efektownych strojach ze złotej epoki Rzeczpospolitej szlacheckiej.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-05-10 12:43:08

    Jak widać ze zdjęcia - chłopy ze wsi mogą wyjść ale wieś z chłopów nigdy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pro - niezalogowany 2018-05-12 12:59:16

    Taniec jak widać nawet im wychodzi...szkoda tylko że praca na rzecz miasta niestety nie idzie już tak tanecznie. Radymno powoli popada w ruinę...ZEK nie zagospodarowany...stara podstawówka zarasta chwastami...budynki na rynku brudne i odrapane. Kadencja zmarnowana.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    martin - niezalogowany 2018-08-31 12:29:51

    Sometimes your battery icon missing from taskbar,there are more trick and option to restore your laptop battery icon https://fixforwindows.com/battery-icon in this case many people change battery,but i told you here the simple or perfected ways to solve this problem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama