Już po raz drugi w Radymnie obchody święta uchwalenia konstytucji okraszone były polonezem odtańczonym na rynku. W barwnym korowodzie, prowadzonym przez burmistrza Krzysztofa Romana, ustawili się samorządowcy, parlamentarzyści i mieszkańcy miasta. Było barwnie, dostojnie, świątecznie.
Trzeciomajowe obchody w Radymnie rozpoczęły się uroczystą mszą w kościele św. Wawrzyńca, po której uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na rynek. Pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego odbyła się część oficjalna. Rolę gospodarza pełnił burmistrz Krzysztof Roman, a do Radymna zjechała liczna grupa znamienitych gości.[paywall] Obecni byli: poseł na sejm Mieczysław Kasprzak, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, radna na sejmik wojewódzki Anna Huk oraz wójt gminy Radymno Bogdan Szylar. Swoją delegację przysłał senator Mieczysław Golba, jarosławski garnizon WP, a samorządy reprezentowali radni powiatu, gminy i miasta. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele radymniańskich szkół i przedszkoli, poczty sztandarowe, w tym lokalnego OSP, oraz oczywiście licznie zgromadzeni mieszkańcy. W pierwszej części przemawiali goście. Wszyscy mocno akcentowali historię polskich dróg do niepodległości, ale też zachęcali do rodzinnego świętowania 3 maja. Następnie odczytano apel poległych, a zwieńczeniem tej części była salwa honorowa.
Po wyprowadzeniu sztandarów samorządowcy i parlamentarzyści ustawili się do poloneza, który miał przejść ulicami miasta. Jest to świeży zwyczaj w porządku radymniańskich obchodów 3 maja, ale zarówno tańczącym jak i obserwatorom przyniósł wiele satysfakcji. Tańczącym oficjelom towarzyszyła młodzież związana z MOKiem lub zespołem Ostrowiacy, odziana w bogate, szlacheckie stroje. Barwny korowód okrążył parking przy Rynku a następnie ustąpił miejsca młodym tancerzom. Pokaz poloneza przygotowały dzieciaki z przedszkola samorządowego, krakowiaka zatańczyła najmłodsza z grup tanecznych MOK a nieco starsza zaprezentowała tańce lokalnego folkloru. Całość zwieńczył dostojny polonez w wykonaniu Ostrowiaków, którzy tym razem zaprezentowali się w efektownych strojach ze złotej epoki Rzeczpospolitej szlacheckiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak widać ze zdjęcia - chłopy ze wsi mogą wyjść ale wieś z chłopów nigdy.
Taniec jak widać nawet im wychodzi...szkoda tylko że praca na rzecz miasta niestety nie idzie już tak tanecznie. Radymno powoli popada w ruinę...ZEK nie zagospodarowany...stara podstawówka zarasta chwastami...budynki na rynku brudne i odrapane. Kadencja zmarnowana.
Sometimes your battery icon missing from taskbar,there are more trick and option to restore your laptop battery icon https://fixforwindows.com/battery-icon in this case many people change battery,but i told you here the simple or perfected ways to solve this problem.
Jak widać ze zdjęcia - chłopy ze wsi mogą wyjść ale wieś z chłopów nigdy.
Taniec jak widać nawet im wychodzi...szkoda tylko że praca na rzecz miasta niestety nie idzie już tak tanecznie. Radymno powoli popada w ruinę...ZEK nie zagospodarowany...stara podstawówka zarasta chwastami...budynki na rynku brudne i odrapane. Kadencja zmarnowana.
Sometimes your battery icon missing from taskbar,there are more trick and option to restore your laptop battery icon https://fixforwindows.com/battery-icon in this case many people change battery,but i told you here the simple or perfected ways to solve this problem.