Reklama

Pomaganie mają we krwi! Udana mikołajkowa akcja krwiodawców z Urzejowic

Klub HDK PCK „Ognista Krew”, działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Urzejowicach, dzień przed mikołajkami, 5 grudnia, zaprosił chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Zaproszenie najwyraźniej trafiło do serc odbiorców, bo na akcji poboru krwi zameldowało się aż 65 dawców.

Mikołajkowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa została zorganizowana przez krwiodawców z „Ognistej Krwi” po raz pierwszy, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Chętni zgłaszali się do remizy OSP Urzejowice, by tam, po wstępnej kwalifikacji[paywall] , podzielić się cząstką siebie.

– Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów, bo łącznie krew oddało 65 dawców. Efekt zbiórki to 29 litrów i 250 mililitrów krwi – przekazała pozytywną informacjęKatarzyna Nagórny z Urzędu Gminy Przeworsk.

Oddawanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – przekonują krwiodawcy, przypominając, że zapotrzebowanie na nią jest przez cały rok.

Krew jest potrzebna osobom po wypadku czy zabiegu operacyjnym, osobom z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także pacjentom z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii.

Dawcą krwi lub jej składników może zostać osoba zdrowa, w wieku do 18 do 65 lat, która przedstawi dokument tożsamości.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama