W sobotę, 6 stycznia, przy drodze krajowej „28”, prowadzącej z Medyki do Przemyśla, stało około 130 tirów, które po przekroczeniu granicy z powodu świąt i weekendu czekały na możliwość dalszej jazdy.
Kierowcy mieli już za sobą trzy, albo cztery doby czekania po stronie ukraińskiej. W tej sytuacji Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zwróciło się do prezydenta miasta Przemyśla z prośbą o organizację i rozdanie paczek dla kierowców samochodów ciężarowych oczekujących w kolejce na wyjazd z Polski.

Akcja przeprowadzona została w ubiegły weekend 6 – 7 stycznia, który dla wielu obywateli Ukrainy obrządku wschodniego był weekendem świątecznym. Uczestniczyła w niej przemyska straż miejska. Łącznie zostało przekazanych 250 paczek z zestawami higieniczno-spożywczymi, w których przygotowaniu pomogła międzynarodowa organizacja UNHCR.
J.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze