Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku przygotowują wystawę czasową poświęconą historii przeworskiego sportu, która odbędzie się latem 2016 roku.
– Zwracamy się z prośbą do wszystkich posiadających pamiątki związane z tą tematyką o użyczenie ich na niniejszą wystawę. Interesują nas między innymi: fotografie, afisze, bilety, medale, trofea, proporczyki, czasopisma, pocztówki, sztandary, a także stroje i sprzęt sportowy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny[paywall] pod nrumerem 792 555 311 lub osobisty w siedzibie muzeum. Użyczone fotografie zostaną zeskanowane, a oryginały zwrócone właścicielowi. Reszta przedmiotów pożyczona na wystawę po jej zakończeniu również zostanie zwrócona właścicielom – mówi dyrektor przeworskiego muzeum Tomasz Syk.
Akcja ruszyła zaledwie tydzień temu, a już znalazły się pierwsze osoby, które przekazały pamiątki. Wśród udostępnionych rzeczy są liczne zdjęcia, medale, prywatne kroniki, a nawet zeszyt z ewidencją składek członkowskich sekcji szermierczej Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Przeworsku. Dyrekcja, za pośrednictwem naszej gazety, wyraża wielką wdzięczność: Jadwidze Kowal, Mateuszowi Kowalowi, Stanisławowi Zawadzkiemu, Marii Hołub oraz Kazimierzowi Kotlińskiemu za pomoc i przekazanie cennych przedmiotów. Jednocześnie zaprasza do współpracy kolejne zainteresowane osoby, które mogą się przyczynić do odtworzenia historii przeworskiego sportu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze