Komitet Społeczny „Pomóżmy Julii” apeluje o wsparcie w leczeniu 2,5-letniej dziewczynki. Akcja prowadzona jest w jarosławskich szkołach, ale każdy może mieć swój udział. Wystarczy wpłacić na rzecz dziewczynki pieniądze. Każda kwota się liczy i zwiększa nadzieję na poprawę losu dziecka.

fot.Roman Kijanka
Możesz poprawić los 2,5 letniej Julii. Każda pomoc się liczy.
Julia urodziła się w 2014 r. z krwawieniem dokomorowym II stopnia, hipertrofią wewnątrzmaciczną i niedoczynnością tarczycy. Po kilku miesiącach zdiagnozowano u niej padaczkę lekooporną, a później mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym. W lutym tego roku pojawił się jeszcze zespół nerczycowy. Szansą na polepszenie losu dziecka jest eksperymentalna terapia z zastosowaniem komórek macierzystych stosowana w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Leczenie polegałoby na pięciu zabiegach i powinno się zakończyć w ciągu roku. Dotychczasowe efekty takiej terapii są obiecujące. Niestety koszty zabiegu, które oszacowano na około 50 tys. zł, nie są refundowane przez NFZ i przekraczają możliwości finansowe rodziców. Dodatkowo dziewczynka potrzebuje rehabilitacji i jest pod ciągłą kontrolą lekarzy specjalistów.
Zbiórka prowadzona jest w szkołach ponadgimnazjalnych Jarosławia. Wspiera ją m.in. Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, a pomaga m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Drogowych Geodezyjnych i Licealnych. Dziewczynce można również pomóc, wysyłając SMS o treści „POMOC 4805” pod numer 75165 (koszt wiadomości to 6,15 zł) lub wpłacając pieniądze na konto Komitetu Społecznego Pomóżmy Julii

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zapewnienie opieki medycznej obywatelom to jest zadanie rządu. Nie żebractwo po ludziach i sms-y. Amen
drogi panie Toudi jak się nazwałeś nikt cię nie zmusza do czegokolwiek wysyłania sms ani innej formy pomocy jeśli nie masz takiego życzenia ,skoro rząd nie pomoże to nie można czekać z założonymi rękoma że samo przyjdzie a dziecko potrzebuje pomocy na już może kiedyś ta dziewczynka jak wyzdrowieje wyślę sms w podobnej sprawie która będzie tyczyć pańskiej rodziny .
Jak piszesz że zapewnienie opieki medycznej to zadanie rządu ok zgodzę się ale jesteśmy w Polsce o tu niestety nie jest tak dobrze dlatego rodzice szukają pomocy gdzie się da, ale ty Toudi pewnie korzystasz co najwyżej z lekarza rodzinnego i nie masz pojęcia o prawdziwych problemach rodzin z ciężko chorymi osobami więc powinieneś się nie wypowiadać. Oby nigdy nie dotknęło coś podobnego ciebie bo jak ty nie lubisz pomagać to tobie też nikt nie pomoże
Zapewnienie opieki medycznej obywatelom to jest zadanie rządu. Nie żebractwo po ludziach i sms-y. Amen
drogi panie Toudi jak się nazwałeś nikt cię nie zmusza do czegokolwiek wysyłania sms ani innej formy pomocy jeśli nie masz takiego życzenia ,skoro rząd nie pomoże to nie można czekać z założonymi rękoma że samo przyjdzie a dziecko potrzebuje pomocy na już może kiedyś ta dziewczynka jak wyzdrowieje wyślę sms w podobnej sprawie która będzie tyczyć pańskiej rodziny .
Jak piszesz że zapewnienie opieki medycznej to zadanie rządu ok zgodzę się ale jesteśmy w Polsce o tu niestety nie jest tak dobrze dlatego rodzice szukają pomocy gdzie się da, ale ty Toudi pewnie korzystasz co najwyżej z lekarza rodzinnego i nie masz pojęcia o prawdziwych problemach rodzin z ciężko chorymi osobami więc powinieneś się nie wypowiadać. Oby nigdy nie dotknęło coś podobnego ciebie bo jak ty nie lubisz pomagać to tobie też nikt nie pomoże