Piłkarz Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska, jeden z trzech, który przeżył 26 marca br. tragiczny wypadek w Weryni koło Kolbuszowej, potrzebuje pomocy. Jest nadzieja, że wyjdzie ze szpitala i że jego stan zdrowia się poprawi, ale będzie potrzebował kosztownej i długotrwałej rehabilitacji.
Władze i działacze III-ligowej Wólczanki Wólka Pełkińska pomagają, jak mogą, swoim piłkarzom, ocalałym z tragicznego wypadku. Kilka dni temu rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla rodzin piłkarzy poszkodowanych w Weryni. Apelują także o pomoc dla Krystiana Pydycha, który wciąż przebywa w szpitalu. Zarząd Wólczanki Stal Systems, na czele z prezesem Stanisławem Olejarką, wystosował specjalny komunikat pod hasłem „Bądź kibicem dla potrzebujących” do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc finansową.
Prezentujemy go w całości: „26 marca 2016 roku doszło do niewyobrażalnej tragedii. Ośmiu młodych wysportowanych mężczyzn podróżujący wspólnie busem na boisko swojego klubu Wólczanki Wólka Pełkińska, gdzie mieli rozegrać ligowy mecz, uległo wypadkowi. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką pięć osób straciło życie. 18-letni Patryk Szewczak oraz bracia 22-letni Kamil Pydych i 27-letni Rafał Pydych zginęli na miejscu, Mariusza Korzępę do szpitala w Rzeszowie zabrał śmigłowiec. Niestety kilka godzin później, pomimo wysiłków lekarzy, zmarł. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie trafił także 28-letni Kamil Oślizło. Jego życia także nie udało się uratować. W bardzo ciężkim stanie zdrowia i poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu trzeci z braci Krystian Pydych (27 lat). Jest nadzieja, że Krystian wyjdzie ze szpitala i że jego stan zdrowia się poprawi, ale będzie potrzebował kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. W wypadku zostali poszkodowani także Kamil Hul i Damian Bożek.
W związku z tragedią, która dotknęła rodziny i bliskich zmarłych tragicznie piłkarzy oraz potrzebujących pomocy i kosztownej rehabilitacji Wólczanka Wólka Pełkińska otworzyła rachunek bankowy o numerze 74 8642 1142 2014 2409 4586 0001 (w polu tytułem prosimy wpisać: „Łączy nas Piłka” – przyp. aut.), aby wesprzeć finansowo rodziny zmarłych piłkarzy, jak również dla samych poszkodowanych, którzy będą potrzebowali wsparcia finansowego w rehabilitacji i innych potrzebach związanych ze stanem zdrowia. Tak, aby szybko mogli wrócić do tego, co kochają i do tych, którzy na nich czekają. Ofiarodawców prosimy o wpłaty. Za każde ofiarowane środki finansowe będziemy niezmiernie wdzięczni, miejmy nadzieję, że ten mały gest wesprze rodziny pokrzywdzonych”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na załączonej fotografii w tym artykule jest ś.p. Rafał. Bede wdzięczny za dodanie właściwego zdjęcia. Pozdrawiam
Dziękuje za zmianę zdjęcia. Pozdrawiam
co z Krystian jakie nowe wieść czy już wyszedł ze szpitala a jak jego mama
Na załączonej fotografii w tym artykule jest ś.p. Rafał. Bede wdzięczny za dodanie właściwego zdjęcia. Pozdrawiam
Dziękuje za zmianę zdjęcia. Pozdrawiam
co z Krystian jakie nowe wieść czy już wyszedł ze szpitala a jak jego mama