Organizatorzy chcieli zgromadzić w biegu liczącym 1050 metrów, organizowanym z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, co najmniej 1050 uczestników. Udało im się z nawiązką. Była to, jak podkreślił ks. Michał Kozak, współorganizujący bieg, lekcja patriotyzmu, wiary i historii, w której najważniejsza była postawa i świadectwo, a nie ściganie.
Biegacze wystartowali w południe sprzed kościoła pw. NMP Królowej Polski. Ulicą 3 Maja, placem Mickiewicza, Lubelską, Grodzką, następnie przez Rynek i ulicą Spytka z Jarosławia, Pełkińską oraz Benedyktyńską dotarli na Wzgórze św. Mikołaja.
Tam na terenie opactwa była meta. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali dodatkowo wyróżnieni. Na podium stanęło wiele osób, ponieważ zawodników podzielono wiekowo, ale też osobno nagradzano przedstawicieli różnych służb, zawodów i organizacji. Był to bieg, w którym zwycięzców było wielu, a każdy startujący został wyróżniony.
Wydarzenie organizował Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. sł. Bożej Anny Jenke w Jarosławiu wspólnie z lokalnym samorządem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze