W budynku przy ulicy Ratuszowej 10A ma powstać Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości. Są na to pieniądze, zarówno z Unii Europejskiej w formie dotacji, jak i zabezpieczone w miejskim budżecie. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy remont zacznie się w terminie, bo na razie nie ma firmy, która zdecydowałaby się na rozbiórkę komina na zapleczu budynku.
Projekt pod nazwą „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji” ruszył z kopyta kilkanaście tygodni temu. Ma pomóc w rozwoju gospodarczym miasta.Na jego realizację potrzebne są jednak spore nakłady finansowe. Budynek musi być przystosowany do potrzeb inkubatora. Jednym z zadań jest rozbiórka komina, znajdującego się w podwórzu[paywall].
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tych robót. Do 28 sierpnia br. wpłynęły dwie oferty. Jedna od firmy z Buszkowic, druga z Przemyśla. Pierwsza chciałaby wyburzyć komin za 39 tys. 620 zł, druga za 37 tys. 610 zł. Władze miasta miały zabezpieczone na ten cel 22 tys. 855 zł i musiały przetarg unieważnić. Komin na razie nie zostanie rozebrany. Czy to oznacza opóźnienie w rozpoczęciu remontu budynku przy ul. Ratuszowej 10A?
– Informacja o unieważnieniu przetargu na rozbiórkę komina przy planowanym inkubatorze przedsiębiorczości nie powinna wywoływać zaniepokojenia. To zupełnie osobne zadanie obok głównego, czyli remontu i przebudowy budynku przy ul. Ratuszowej 10A. Rozbiórkę chcemy przeprowadzić niejako przy okazji. Komin jest tam zbędny, budynek od dłuższego czasu bowiem jest podłączony do MPEC-u. Być może jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony kolejny przetarg na prace rozbiórkowe. Jedno mogę zapewnić: zasadnicze prace będą się toczyć niezależnie od tego. Postępowanie, mające wyłonić wykonawcę prac w samym budynku i tych dotyczących jego elewacji, jest w końcowej fazie i wkrótce powinno zostać rozstrzygnięte. Pozwoli to na rozpoczęcie remontu i przebudowy jeszcze w tym roku, a roboty powinny się zakończyć w czwartym kwartale 2019 roku – zapewnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.lepiej dowiedziec sie kto zezwolil na budowe masztow telefoni wysokiej czestotliwosci na budynkach zamieszkalych!!! to pachnie rakiem na mile! na dachu szpaka emiter sieje .... nie mam ochoty juz tam lazic....mickiewicza rampa emiter raka.... KTO nie mysli o ludziach?
lepiej dowiedziec sie kto zezwolil na budowe masztow telefoni wysokiej czestotliwosci na budynkach zamieszkalych!!! to pachnie rakiem na mile! na dachu szpaka emiter sieje .... nie mam ochoty juz tam lazic....mickiewicza rampa emiter raka.... KTO nie mysli o ludziach?