Reklama

Ponad 2,5 mln zł dotacji dla POSiR-u

Ponad 2,5 mln zł przemyscy radni przeznaczą na dotację dla Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w 2017 r. Projekt uchwały zostanie im przedłożony podczas sesji budżetowej 12 grudnia br.

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji administruje obiektami sportowo-rekreacyjnymi stanowiącymi własność miasta. W ramach prowadzonej działalności, polegającej m.in. na upowszechnianiu kultury fizycznej, uzyskuje przychody z: biletów wstępu, wynajmów, opłat za reklamę, z których pokrywa część wydatków związanych z działalnością i świadczonymi usługami[paywall]. Obiekty, którymi administrują, to: hala sportowa wraz z siłownią, kryta pływalnia, sztuczne lodowisko, kolejka linowa, stok narciarski, tor saneczkowy, stadion piłkarski, korty tenisowe oraz wodny plac zabaw. Koszty ich utrzymania co roku znacznie przewyższają bieżące dochody. Zatem co roku POSiR musi zostać zasilony pewną kwotą z budżetu miasta, aby bilans wyszedł na zero.

W 2017 r. przewidywany koszt utrzymania obiektów to 5 mln 176 tys. zł. Planowane dochody to kwota 2 mln 612 tys. 23 zł. Różnica wynosi 2 mln 587 tys. 977 zł. Dzienna dotacja to kwota ponad 7 tys. zł. Stanowi 49 procent kosztów działalności POSiR-u, więc radni mogą przyznać dotację. – Nasz ośrodek jest zakładem budżetowym. W takim wypadku miasto może dopłacić połowę do rocznego kosztu utrzymania obiektów. Połowę zakład musi wypracować sam i do tego dążymy – powiedział szef POSiR-u Marek Osiadacz.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kat - niezalogowany 2016-12-03 20:30:38

    Nie rozumiem, skoro wciąg jest dotowany z kasy miejskiej to dlaczego bilety tak są drogie. jeśli wyciąg  funkcjonuje dwa trzy miesiące to powinien zarobić  na siebie.  Czyli płacimy podatki z podatków jest dotacja, a jeszcze płacimy za bilet.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hey - niezalogowany 2016-12-03 21:40:40

    Blad o wybudowaniu tego wyciagu zapadl juz na samym poczatku. po co bylo budowac taki moloch ktory funkcjonuje liczac srednio lata jakie byly, jeden miesiac w roku. Mozna bylo walnac orczyk na takiej samej dlugosci. Mozna bylo zrobic super basen z super hala, jak to sie robi dzis w Sieniawie. Jasno trzeba powiedziec ze nikt w tym miescie nie mysli perspektywicznie. Mysli sie byle do 4 lata, przed koncem kadencji naobiecujemy ciemny narod uwierzy zaglosuje i dalej nastepna kadencja. Ktokolwiek by nie przyszedl po Panu Chomie bedzie lepszy, ale bedzie miec naprawde bardzo trudno bo Miasto jest bardzo zadluzone miedzy innymi dzieki takim.inwestycjom jak wyciag.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyslak - niezalogowany 2016-12-03 21:42:46

    Ten wyciag to porazka. Niech miasto go zdemontuje i sprzeda. Wiecej na tym zarobi niz przez najblizsze 20 lat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama