Zarząd Województwa rozszerzył listę gmin zakwalifikowanych do dofinansowania przedsięwzięć związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii. Z listy rezerwowej naboru awansowały 4 gminy, 3 z naszego regionu.
Do trzech gmin, gminy Tryńcza, oraz gmin wiejskich Przeworsk i Radymno popłynie szeroki strumień pieniędzy na rozwój OZE. W sumie wszystkie trzy wydadzą na kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz automatyczne kotły na biomasę około 35 milionów złotych, z czego ponad 27 stanowić będzie dofinansowanie z RPO. Najwięcej wydadzą w Tryńczy i Przeworsku – po nieco ponad 12 milionów. W gminie Radymno przedsięwzięcie ma kosztować 10,6 miliona. W jego ramach w nowoczesne instalacje pozwalające na produkowanie tańszej, a przede wszystkim czystszej energii wyposażone zostanie około 2 tysięcy gospodarstw. W samej gminie Przeworsk planuję się wykonanie 800 instalacji, w 600 budynkach mieszkalnych. Nadrzędnym celem całego przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza na Podkarpaciu i trzeba przyznać, że z takim wsparciem cel ten wydaje się coraz bardziej realny. Trzymamy kciuki!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a w Przemyślu i w gminach ościennym co się stało z pieniędzmi na projekt instalacji fotowoltaicznych w ramach dofinansowania z UE? Kto odpowie za oskubanie mieszkańców? 300zł od gospodarstwa domowego i ani projektu ani paneli...
W Żurawicy też okradli mieszkańców na kwotę 300zł,a te gminy kt9re dostały dofinansowanie to zrobiły audyt za 70 zł.
a w Przemyślu i w gminach ościennym co się stało z pieniędzmi na projekt instalacji fotowoltaicznych w ramach dofinansowania z UE? Kto odpowie za oskubanie mieszkańców? 300zł od gospodarstwa domowego i ani projektu ani paneli...
W Żurawicy też okradli mieszkańców na kwotę 300zł,a te gminy kt9re dostały dofinansowanie to zrobiły audyt za 70 zł.