Reklama

Ponad 35 milionów na odnawialne źródła energii

01/08/2019 14:18

Zarząd Województwa rozszerzył listę gmin zakwalifikowanych do dofinansowania przedsięwzięć związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii. Z listy rezerwowej naboru awansowały 4 gminy, 3 z naszego regionu.

Do trzech gmin, gminy Tryńcza, oraz gmin wiejskich Przeworsk i Radymno popłynie szeroki strumień pieniędzy na rozwój OZE. W sumie wszystkie trzy wydadzą na kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz automatyczne kotły na biomasę około 35 milionów złotych, z czego ponad 27 stanowić będzie dofinansowanie z RPO. Najwięcej wydadzą w Tryńczy i Przeworsku – po nieco ponad 12 milionów. W gminie Radymno przedsięwzięcie ma kosztować 10,6 miliona. W jego ramach w nowoczesne instalacje pozwalające na produkowanie tańszej, a przede wszystkim czystszej energii wyposażone zostanie około 2 tysięcy gospodarstw. W samej gminie Przeworsk planuję się wykonanie 800 instalacji, w 600 budynkach mieszkalnych. Nadrzędnym celem całego przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza na Podkarpaciu i trzeba przyznać, że z takim wsparciem cel ten wydaje się coraz bardziej realny. Trzymamy kciuki!


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Marzena - niezalogowany 2019-08-01 15:06:44

    a w Przemyślu i w gminach ościennym co się stało z pieniędzmi na projekt instalacji fotowoltaicznych w ramach dofinansowania z UE? Kto odpowie za oskubanie mieszkańców? 300zł od gospodarstwa domowego i ani projektu ani paneli...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adek - niezalogowany 2019-08-02 14:04:43

    W Żurawicy też okradli mieszkańców na kwotę 300zł,a te gminy kt9re dostały dofinansowanie to zrobiły audyt za 70 zł.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama