Do domów pomocy społecznej z terenu powiatu jarosławskiego trafił ponad 1 mln zł w ramach projektu przeciwdziałającego skutkom pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Projekt „Lepsze jutro” zakłada finansowe wsparcie domów pomocy społecznej z terenu województwa podkarpackiego. Oczywiście przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze mogą być wykorzystane na łagodzenie skutków COVID-19 oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV2. Rozdysponowuje je marszałek województwa podkarpackiego przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie[paywall].
Ponad 1 mln zł trafił do DPS-ów z terenu powiatu jarosławskiego. Do tego w Jarosławiu trafiło 195 tys. zł, w Wysocku – 276 tys. zł, w Moszczanach – 359 tys. zł, w Sośnicy – 222 tys. zł.
Założeniem „Lepszego jutra” – oczywiście w zależności od potrzeb poszczególnych placówek – jest przeznaczenie pieniędzy m.in. na zakup i przeprowadzenie testów na COVID-19 czy zapewnienie miejsc do odbywania kwarantanny dla mieszkańców placówek tzw. miejsc przejściowych dedykowanych osobom przebywającym w placówkach, powracającym ze szpitali oraz nowym pensjonariuszom.
– Ale nie tylko – dodała dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu Agnieszka Sikorska. – Pieniądze będzie można również przeznaczyć także na choćby przygotowanie i funkcjonowanie miejsc odbywania kwarantanny lub miejsc noclegowych i wyżywienia dla pracowników placówek, którzy nie mogą lub nie chcą wrócić do własnych domów i rodzin ze względu na zagrożenie zarażeniem COVID-19. A także na pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla osób jej potrzebujących, zarówno dla mieszkańców placówki jak i kadry, zakup rękawic jednorazowych, maseczek ochronnych, przyłbic, kombinezonów, fartuchów, płynów do dezynfekcji, ochraniaczy na obuwie, czepków ochronnych, żeli antybakteryjnych czy termometrów – wyliczyła.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze