19 par z Jarosławia i okolic świętuje w tym roku jubileusze 50-lecia i 60-lecia małżeństwa. Jubilaci otrzymali specjalne odznaczenia podczas uroczystego spotkania 5 września w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji.
– Wyrażam szacunek, podziw, uznanie dla państwa drogi. Drogi dwojga ludzi, którzy[paywall] ponad pół wieku temu obiecali sobie, że będą razem do końca życia. Państwa przykład pokazuje, że można we wspólnej relacji, w miłości i odpowiedzialności być ze sobą kilkadziesiąt lat – mówił zastępca burmistrza Jarosławia Dariusz Tracz.
W imieniu odznaczonych par głos zabrał prof. nadzw. dr hab. Roman Fedan – były rektor jarosławskiej PWSTE, który w tym roku świętuje nie tylko 50-lecie małżeństwa, ale i 60-lecie pracy zawodowej. – 50 lat to nie tylko sama data, to przestrzeń, to czas, który płynął. Tak nam to zeszło. Mamy dokonania organizacyjne, inwestycyjne, wychowawcze, edukacyjne – głębokie przeżycia, które towarzyszą każdemu człowiekowi. To dobrze, że władza samorządowa myśli o swoich mieszkańcach w takiej formule, by to nie było standardowe, lecz by miało określoną oprawę również w słowie i melodii – mówił. – I pomyślmy, że to, co dziś przeżywamy, to jest to samo co 50 lat temu. Nic innego – dodał.
Diamentowe Gody obchodzą:
Stefania i Franciszek Drysiowie, Aniela i Józef Kołodziejczykowie oraz Halina i Stanisław Potoczny.
Złote Gody świętują:
Krystyna i Józef Ćwikowie, Halina i Anatol Drągowie, Halina i Roman Fedanowie, Zdzisława i Stanisław Jazieniccy, Marta i Bronisław Kipczakowie, Karolina i Stanisław Kępczyńscy, Alina i Wiesław Kołodziejowie, Janina i Józef Lejowie, Stanisława i Tadeusz Liszkowie, Zofia i Jan Łanioszowie, Janina i Stanisław Machałowie, Helena i Kazimierz Nowosiadowie, Alicja i Jacek Parzniewscy, Elżbieta i Jan Pikułowie, Michalina i Stanisław Przystaszowie oraz Zofia i Stanisław Świerkowie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze