Miasto znów wydaje pieniądze na kompleks parkowo rekreacyjna w obrębie ulic Bandurskiego, Kraszewskiego, Raszyńskiej i Konfederackiej. Tym razem chodzi o kosmetykę, ale opozycja grzmi. „Co się stało, że już trzeba tam dokonywać napraw? Była obietnica, że będzie to wyegzekwowane od wykonawcy!” - dopytywali radni.
Zaproponowane podczas sesji absolutoryjnej 29 czerwca uchwały dotyczące wydania 22 tys. zł na naprawy fontanny parku miejskiego przy Bandurskiego oraz znajdującego się w jednym kompleksie placu zabaw przy al. Szczepańskiego doprowadziły opozycyjnych radnych PiS do wrzenia. To przy okazji ich uzasadniania poinformowano, że konieczna jest wymiana oświetlenia oraz dysz spiętrzających wodę w fontannie w parku, a także naprawa linowca, karuzeli dla niepełnosprawnych, oraz wymiana wytartej[paywall] wykładziny poliuretanowej pod huśtawkami. Nie spodobało się to M. Walterowi. - O ile dobrze pamiętam to park był niedawno remontowany za kwotę kilku milionów złotych – mówił nie bez uszczypliwości radny – co się stało, że trzeba już dokonywać napraw czy zostało coś zrobione nie w porządku. Czy nie można tych napraw wyegzekwować w ramach gwarancji – dopytywał. Wtórowała mu Wanda Czerwiec. - Rozumiem, że ta fontanna nadaje urok tamtemu miejscu, ale jaką my gwarancję możemy mieć, że za jakiś czas sytuacja się nie powtórzy tak ciągle będziemy wydawać pieniądze na awarie czy zniszczenie tej fontanny – dopytywała retorycznie, że te usterki nie będą się powtarzać. - Ta awaria nie wynika z winy wykonawcy wyjaśniała Grażyna Strzelec wydział gospodarki nieruchomościami UM w Jarosławiu. - Żeby przywrócić fontannie sprawność po prostu konieczne jest zabezpieczenie tych środków - przekonywała. Radni drążyli też tematu placu zabaw na Szczepańskiego. - Od dłuższego czasu apelowaliśmy, że coś tam się dzieje z tą nazwijmy to pajęczyną, to, która nie działa właściwie od początku. Z początku trochę podziałała potem były tam taśmy odgradzające żeby dzieci z tego nie korzystały, bo coś się działo z tym urządzeniem – przypominał radny M. Walter - Była chyba nawet obietnica, że będzie to wyegzekwowane od wykonawcy Jak rozumiem nie zostało to wyegzekwowana, a miasto ma zapłacić za to niedociągnięcie – zżymał się. Jego obawy usiłowała złagodzić po raz kolejny G, Strzelec wyjaśniając, że uszkodzenia na placu maja dwojakie źródła. Część zabawek uległa uszkodzeniu w wyniku aktów wandalizmu i te miasto naprawi ze środków wypłacanych przez ubezpieczyciela. Nieco trudniejszą kwestią są „fabryczne” wady placu. - Mamy sporządzane ekspertyzę, z której wynika, że niektóre uszkodzenia powstały nie wskutek wandalizmu, ale w wyniku niefachowego wykonania. Kilka razy zwracaliśmy się do wykonawcy o usunięcie wad, ale bezskutecznie w związku z tym wystąpiliśmy o wypłatę środków z tytuł nienależytego wykonani usługi – wyjaśniała dodając, że o te także trzeba starać się w towarzystwie ubezpieczeniowym. Na szczęście wymiana zdań pomiędzy radnymi a pracownikami jarosławskiego magistratu nie wpłynęła znacząco na przebieg głosowania. Radni jednogłośnie stwierdzili, że na miejskiej rekreacji nie będą oszczędzać i zgodzili się by wyłożyć pieniądze na przywrócenie do poprzedniego stanu fontanny oraz , co powinno ucieszyć szczególnie najmłodszych mieszkańców Jarosławia – na naprawę uszkodzonych elementów placu zabaw przy al. Szczepańskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.macie wybitnego specjaliste od inwestycji i w czym problem
It's great to be here with everyone, I have a lot of knowledge from what you share, to say thanks, the information and knowledge here helps me a lot. shell shockers
o kto odpowiada za inwestycje płacicie za fuszerkę
który z vice.odpowie za płacenie 2 razy za to co miało być dobrzewykonane ,co robi komisja rewizyjna,co robią radni, do roboty,zawiadomić Prokuratora, Policję.RIO.
co za firma wykonywała te prace, radni do dzieła,zawiadomić Organy Scigania,dać partaczom po tyłku.
A gdzie był PIS skoro przez 12 lat niczego nie zrobiło poza łataniem dziur w drogach i dojazdach/drogach przy domu wyczawskiego
To że zmieniasz nicki to nie znaczy ze nie widać ze większość komentarzy piszesz z tego samego numeru IP twój to 176.110.147.44
123. pamiętaj ,jeden komunista biegał z czerwoną szturmówką,po płycie rynku i śpiewał niezłomny jest związek....a teraz siedzi w ratuszu i podlizuje się pirozkowi
o tak miał krótkie spodenki czerwone, koszulkę czerwoną,a w dłoni szturmówkę czerwoną,
tak winko popijają, a dopilnować wykonawców to nie ma komu,do roboty ,winko oczywiście za pieniądze podatników,nie za boliwijczyka.
kto wie co za firma to partactwo zrobiła.
wiesiek, wie, pir, mj, ccc, opo, kol, mik, j numer IP 176.110.147.44, nie wiem czy zauważyłeś ale zacząłeś sam ze sobą konwersować, podobno można to leczyć.
idż za chałupę,rozściel kocyk na gnojowniku i podlizuj się wieśkowi,dostaniesz premię i dzień wolny od pracy,powodzenia.
macie wybitnego specjaliste od inwestycji i w czym problem
It's great to be here with everyone, I have a lot of knowledge from what you share, to say thanks, the information and knowledge here helps me a lot. shell shockers
o kto odpowiada za inwestycje płacicie za fuszerkę