Z inicjatywy przeworskiego koła Stowarzyszenia Młodych Demokratów 21 marca w mieście odbyła się akcja „Cała Polska Sadzi Drzewa”.
Data nie była przypadkowa, 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Lasów. Demokraci, dyrektor Muzeum w Przeworsku Tomasz Syk oraz przewodniczący PO Regionu Podkarpackiego Krzysztof Kłak posadzili w przeworskim parku 27 drzewek. Wśród nich dęby lipy, wiązy i klony.
– To promocja naszej przyrody w pierwszy dzień wiosny, a zarazem protest przeciw dzikiemu wycinaniu[paywall] setek tysięcy drzew z powodu skandalicznej ustawy przyjętej przez obecną władzę – skomentował Krzysztof Kłak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.SADZISZ DRZEWO? OSKARŻĄ CIĘ O PROTEST ANTYRZĄDOWY! - FAKT.PL
Winniśmy sadzić drzewa, lecz zanim to zrobimy musimy wiedzieć jakie gatunki sadzić i wybrać odpowiednie dla nich miejsce. To nie podlega dyskusji. Mam jednak wątpliwości co do samej akcji która, jak wynika z artykułu odbyła się 21 marca pod szyldem "Międzynarodowy Dzień Lasów". Jeżeli inicjatorzy akcji uważają park za las, to wypada mi gratulować im wyobraźni. Ponadto, jeżeli udział kilku osób dorosłych i dwójki dzieci w sadzeniu drzew jest akcją, jak wynika z załączonej fotografii, jestem w stanie zrozumieć, gdy taki news pojawia się na blogu na nie na stronie poważnej lokalnej gazety. A może z tą powagą przesadziłem, więc przepraszam.
młodociani desperaci, za państwowe pieniądze sadzicie i robicie z tego szopki
SADZISZ DRZEWO? OSKARŻĄ CIĘ O PROTEST ANTYRZĄDOWY! - FAKT.PL
Winniśmy sadzić drzewa, lecz zanim to zrobimy musimy wiedzieć jakie gatunki sadzić i wybrać odpowiednie dla nich miejsce. To nie podlega dyskusji. Mam jednak wątpliwości co do samej akcji która, jak wynika z artykułu odbyła się 21 marca pod szyldem "Międzynarodowy Dzień Lasów". Jeżeli inicjatorzy akcji uważają park za las, to wypada mi gratulować im wyobraźni. Ponadto, jeżeli udział kilku osób dorosłych i dwójki dzieci w sadzeniu drzew jest akcją, jak wynika z załączonej fotografii, jestem w stanie zrozumieć, gdy taki news pojawia się na blogu na nie na stronie poważnej lokalnej gazety. A może z tą powagą przesadziłem, więc przepraszam.
to jest robione pod publiczkę