Reklama

Posadzili ponad 2 hektary młodego lasu [ZDJĘCIA]

23 października sieniawscy leśnicy zaprosili do wspólnego sadzenia lasu. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 220 miłośników natury. Jak poinformowało Nadleśnictwo Sieniawa, w ramach 3. edycji akcji „Las Rocznicowy” udało się zasadzić na jego terenie blisko 14 tysięcy sztuk drzewek.

Tym razem akcją sadzenia młodych drzewek postanowiono upamiętnić 100-lecie powstania 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz 101. rocznicę bitwy pod Komarowem k. Zamościa (największa bitwa kawaleryjska w wojnie polsko-bolszewickiej, będąca punktem zwrotnym na południowym froncie, porównywalnym z wcześniejszą Bitwą Warszawską; Polacy pokonali wówczas kilkukrotnie liczniejszego przeciwnika, zmuszając go do odwrotu).

Niebo zasnute deszczowymi chmurami nie zapowiadało wprawdzie tego dnia dobrej pogody, ale nie zniechęciło to entuzjastów przyrody do licznego udziału w wydarzeniu. Na terenie Leśnictwa Szegdy udało się zasadzić dokładnie[paywall] 2,29 hektara młodego lasu.

Reklama


Bardzo młodziutkie pokolenie drzew stanowić będą: dęby, buki, graby, jodły, lipy, klony, jawory, wiązy, modrzewie, czereśnie ptasie i grusze. Po ciężkiej pracy leśnicy zaprosili społeczników do Zagrody Edukacyjnej „W Międzyczasie” – na syty i rozgrzewający posiłek przygotowany dzięki Adamowskiej Spółdzielni Socjalnej AS, gminie Adamówka oraz Piekarni Piotr Wańczyk z Adamówki.

Były też dodatkowe atrakcje, które zapewnili: Ochotniczy Oddział Kawalerii w barwach 20 Pułku Ułanów im Króla Jana III Sobieskiego oraz członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego Galicja.

Na finał wszyscy uczestnicy akcji za swój trud i zaangażowanie zostali nagrodzeni upominkami w postaci sadzonek i karmników ufundowanych przez firmę „Forest” z Wylewy.

W akcji sadzenia młodego lasu udział wzięli:
przedstawiciele władz powiatu przeworskiego, na czele z wicestarostą Jackiem Kierepką, pracownicy Urzędu Gminy Adamówka (współorganizator wydarzenia) z wójtem Edwardem Jarmuziewiczem, radni gminy Adamówka, przedstawiciele władz gminy Kuryłówka na czele z wójt Agnieszką Wyszyńską, Ochotniczy Oddział Kawalerii w barwach 20 Pułku Ułanów im Króla Jana III Sobieskiego pod dowództwem rotmistrza Pawła Guzego, żołnierze 3 PBOT, kompania saperów pod dowództwem kpt. Piotra Mizery, przedstawiciele straży pożarnej i policji, członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego Galicja, Państwowa Straż Łowiecka, myśliwi Koła Łowieckiego Miś w Przemyślu, kierownik przeworskiego biura powiatowego ARiMR Szymon Gruszka, członkowie Stowarzyszenia Kraina Sanu, młodzież, nauczyciele i dyrekcja szkół podstawowych w Majdanie Sieniawskim i Adamówce, pracownicy zakładów usług leśnych działających na terenie leśnictwa Szegdy i pracownicy Nadleśnictwa Sieniawa.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-11-07 09:14:54

    ...nie zasadzili 2-ch hektarów lasu, tylko zasadzili drzewa na powierzchni 2-ch hektarów - lasu nikt nigdy nie zasadzi, las to skomplikowana struktura, która tworzy się w danym okresie czasu, jak na razie, to wycina się drzewa, właśnie niszcząc lasy - od posadzenia drzewa do lasu, to lata świetlne...Ps. Tytuł artykułu, redaktorzy, że posadzili "las" jest błędny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-11-07 09:18:43

    ...nie zasadzili 2-ch hektarów lasu, tylko zasadzili drzewa na powierzchni 2-ch hektarów - lasu nikt nigdy nie zasadzi, las to skomplikowana struktura, która tworzy się w danym okresie czasu, jak na razie, to wycina się drzewa, właśnie niszcząc lasy - od posadzenia drzewa do lasu, to lata świetlne...Ps. Tytuł artykułu, redaktorze, jest błędny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama