– PiS wymiata… media publiczne – uważa poseł PSL Mieczysław Kasprzak. Zdaniem szefa podkarpackich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego nowelizacja ustawy dotyczącej mediów publicznych prowadzi do negatywnych zmian w TVP i PR. – Nowe przepisy wymiatają dotychczasowe kadry dyrektorskie i zastępują je swoimi ludźmi – uważa poseł.
– Dobra zmiana, o której ciągle wspominają[paywall] posłowie partii rządzącej, to zmiana wspaniała, wyśmienita, najlepsza – przyzwyczajmy się do takiej retoryki, bo w 2016 roku media publiczne przestaną być wolne i będą zmuszone przedstawiać rzeczywistość tylko według PiS, bez krytyki jaśnie nam panujących – uważa M. Kasprzak, odnosząc się do zmian ustawy medialnej i wysoce prawdopodobnej zmiany szefostwa mediów publicznych.
Pytany w trakcie ostatniej w 2015 roku konferencji prasowej o to, co stanie się z dyrektorami podkarpackich filii radia i telewizji publicznej, poseł odpowiada: – Nikt tego nie wie, bo posłowie PiS unikają jednoznacznej odpowiedzi. Stanowiska w tej sprawie nie zajął też rząd. Można się jednak spodziewać, że dyrektorzy szybko zastąpieni zostaną ludźmi związanymi z PiS-em, i, o zgrozo, wymuszać będą na dziennikarzach prezentowanie PiS-owskiego punktu widzenia rzeczywistości.
– Sztandarowe projekty PiS nie zostały wprowadzone. Nie ma 500 złotych na każde dziecko, nie ma podwyższenia kwoty wolnej od podatku, nie ma obniżenia wieku emerytalnego, czyli wszystkiego tego, co obiecywali wprowadzić. Mamy za to wiele zmian, które ograniczają wolność i demokrację w Polsce – zauważa poseł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.biedny, media będą mówić o jego koledze Burym
A co to za nowość, że zastępują starych nowymi ludźmi? Od lat tak robicie, wszyscy bez wyjątku i nie tylko w mediach, to samo jest we wszystkich urzędach. Co zmiana władzy, to zmiana na stołkach. Tak z ręką na sercu, wy tak nie robiliście? Wszędzie tam są ludzie PO-PSL i nad nimi tak płaczecie. Media są w łapach polityków i nie są wolne od 1996 roku od czasów Unii WOlności. Kto chce niech sprawdzi.
A Szanowny Pan ile swoich pociotek umiescil w urzedach, agencjach rolnych itp itd? Kali ukrasc krowe to dobrze a Kalemu krasc to brak demokracji!
biedny, media będą mówić o jego koledze Burym
A co to za nowość, że zastępują starych nowymi ludźmi? Od lat tak robicie, wszyscy bez wyjątku i nie tylko w mediach, to samo jest we wszystkich urzędach. Co zmiana władzy, to zmiana na stołkach. Tak z ręką na sercu, wy tak nie robiliście? Wszędzie tam są ludzie PO-PSL i nad nimi tak płaczecie. Media są w łapach polityków i nie są wolne od 1996 roku od czasów Unii WOlności. Kto chce niech sprawdzi.
A Szanowny Pan ile swoich pociotek umiescil w urzedach, agencjach rolnych itp itd? Kali ukrasc krowe to dobrze a Kalemu krasc to brak demokracji!