Grad wielkości piłeczek golfowych padał w niedzielny wieczór nad gminą Oleszyce. Rolnicy i leśnicy szacują szkody. W wyniku burzy zginął bocian.

Burze przechodziły nad Podkarpaciem w niedzielę popołudniu i wieczorem. Mocno ucierpiały północne i centralne powiaty województwa, m.in. tarnobrzeski i leżajski. W powiecie lubaczowskim mocno ucierpiała gmina Oleszyce[paywall]. Wszystko za sprawą gradu, którego wielkość sięgała rozmiarów piłeczki golfowej. Wiele upraw rolnych zostało doszczętnie zniszczonych. Rolnicy cały czas zgłaszają straty w Urzędzie Miasta i Gminy Oleszyce. Szkody wystąpiły też na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. Grad połamał gałązki młodych drzew i zniszczył sadzonki. Najbardziej ucierpiało leśnictwo szkółkarskie Kolonia oraz założony przez leśników Las Pamięci Zbrodni Katyńskiej.
Nawałnica dotknęła także zwierząt. Podleśniczy Marta Szmul-Pukacz znalazła w poniedziałek rano pod bocianim gniazdem pokaleczonego dorosłego bociana, który prawdopodobnie odniósł rany w wyniku gradobicia. Nadleśniczy Stanisław Zagrobelny podjął decyzję, aby straż leśna Nadleśnictwa Oleszyce przewiozła ptaka do lecznicy Ada w Przemyślu. W gnieździe została natomiast samica z młodymi.
Nawałnicy nie przeżył natomiast inny, młody bocian, którego pani Marta znalazła w pobliżu sąsiedniego gniazda.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gniew Matki Ziemi wciąż rośnie !!! Mięso albo zagłada ludzkości !!! Wybór należy do Ciebie !!! Czasu jest bardzo mało !!!YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
ATWA Ty masz wszystkich w domu czy zapisaliście się do pisu ??
Gniew Matki Ziemi wciąż rośnie !!! Mięso albo zagłada ludzkości !!! Wybór należy do Ciebie !!! Czasu jest bardzo mało !!!YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
Ps. Szkoda boćka...
ATWA Ty masz wszystkich w domu czy zapisaliście się do pisu ??