Przemyśl jako jedno z 29 w całej Polsce znalazł się na liście beneficjentów Programu „Rozwój lokalny”. Tym samym miasto może liczyć na przeszło 3,5 mln euro wsparcia ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Funduszy Norweskich. To doskonała wiadomość dla mieszkańców.
O rozstrzygnięciu związanym z naborem w 3. edycji Programu „Rozwój lokalny” poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek, 5 lipca, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
W wydarzeniu, zorganizowanym w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, wziął udział prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, który osobiście odebrał czek na kwotę dokładnie 3 mln 521 tys. 346 euro. Pokaźny zastrzyk gotówki przekazany został miastu na realizację projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”.
– Program „Rozwój lokalny” to kompleksowe wsparcie rozwoju małych i średnich miast. Zgłaszane projekty zawierały długoterminowe, zintegrowane i wielotematyczne koncepcje rozwoju tychże. Mają one wpłynąć na poprawę komfortu życia wszystkich mieszkańców – mówił podczas spotkania wiceminister Waldemar Buda, w kontekście przemyskiego projektu podkreślając zaangażowanie w starania o fundusze dla miasta posła Marka Kuchcińskiego[paywall] .
– Wielokrotnie zabiegał o to, żebyPrzemyśl wspierać i pokazał, że miasto ma swoje problemy i z tymi problemami trzeba się zmierzyć – podkreślił.
– Przemyśl to piękno miasto z potencjałem, które ma ogromne potrzeby inwestycyjne, dlatego tym bardziej się cieszę, że uda się zrobić malutki kroczek w postaci zapewnienia ich finansowania – dodał W. Buda.
– To ogromny zastrzyk dla miasta, blisko 16 milionów złotych. Bardzo cieszymy się z otrzymania tych pieniędzy – dziękował z kolei włodarz Przemyśla Wojciech Bakun, podkreślając ogromny wkład wszystkich osób zaangażowanych w projekt.
Z bezzwrotnej pomocy zagranicznej, przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim, w Polsce skorzysta łącznie 29 średnich i małych miast, wykorzystując pieniądze na realizację projektów, obejmujących działania poprawiające jakość życia mieszkańców, choćby w zakresie minimalizowania bezrobocia czy migracji zarobkowej do dużych ośrodków miejskich, poprawy jakości powietrza, wspierania przedsiębiorczości czy wzmacniania lokalnego rynku pracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To co pomogło; uchylenie przez RM uchwały w sprawie lgbt czy interwencja posła Kuchcińskiego?
Dajcie sobie spokój z Kuchcińskim.On gustuje sie w innych typach inwestycji rozrywkowych.W tych funduszach jako jedynych politycy nie mają nic do powiedzenia.Jeżeli by nie uchylili uchwały o LGBT to tych pieniędzy zwyczajnie by nie było.
Brawa dla naszego Prezydenta i urzędników UM!
Powinno od razu być jasne co zawiera projekt, który otrzymał grant: to nie jest kasa na "cokolwiek" co teraz się wymyśli, to jest dofinansowanie konkretnego opisu działań, które zostały już przedłożone do oceny i zyskały konkretnie te środki.
Do roboty i rozsądnie gospodarować tymi pieniędzmi. I dajcie już spokój z tym Budą i Kuchcińskim. Przed wyborami nie pamiętam, aby pokazał się w Przemyślu. Za to jeździł po Bieszczadach i mamił ciemnogrodzian. Tak pomaga Przemyślowi od lat, że to miasto jest nadal bez lotniska, a on tyle się nalatał.
Panie Boże dziękujemy ci za Pana Prezydenta Bakuna. On o nas wszystkich dba żeby nam się żyło coraz lepiej.
będzie na różańce dla ekipy Pana Laska.
A co na to lokalny PiS.Jak dotychczas specjalizujący się z wyprowadzania kasy z miasta .A tego nie da rady .A moze zamiast kasy ponieważ tej nie należy się spodziewac to może chociaż wizyta jakiegoś notabla.Niekoniecznie w mieście.Może być na peronie naszego dworca.Moze też być przy Krzyżu Zawierzenia.Zawsze to bedzie cos a jeszcze jak się obieca np kosmodrom na Zielonce to bedzie naprawdę mocne.
Ale na co te 12 milionów PLNów? Na poprawę jakości życia mieszkańców to BARDZO ogólne stwierdzenie? Jeśli ktoś wie, to proszę o informację.
Mnie jako starego i stałego przemyskiego obserwatora ciekawi choć z natury ciekawski nie jestem czy przemyscy adwersarze Bakuna, ba wyrażę się dobitniej przeciwnicy polityczni czasem wrogowie i popierający ich niedawni internetowi trole nadal będą dążyć do odwołania obecnego prezydenta naszej ponad ponoć wolnej i królewskiej już niestety mieściny. Piszę dlatego że obserwując wczoraj tj. 5.07 na stronie Przemyśl. Pl filmik z przekazania na ręce Bakuna tym samym Przemyślowi promesę w wydokości ok. 3, 5mln euro wiceminster rozwoju Buda dał do zrozumienia że Przemyśl ma szanse otrzymać dalsze, większe środki finansowe więc warto się starać jak podkreślił. Również Buda podkreślił rolę w uzyskaniu tych kwot pieniężnych posła Marka Tadeusza K który jak stwierdził lobbował za Przemyślem za co serdecznie podziękował mer Bakun chwaląc jednocześnie Marka K za jego postawę i przywiązanie do swojego rodzinnego grodu. Piszę to swoimi słowami , każdy może odsłuchać na stronie Przemyśl. Pl. Co widzę w Przemyślu, odnawianie domów i kamienic które są w stanie wręcz agonalnym, panie Bakun, nie tylko te w Rynku, 3 go Maja, Franciszkańskiej czy Kazimierzowskiej ale te uboczne, Słowackiego, Dworskiego, Mickiewicza i inne totalnie obdarte z tynków jak np. Smolki, Boh. Getta, Rokitniańskiej, Czarnieckiego czy Kopernika tak te ulice są w bezpośrednim sąsiedztwie Dworców PKP i PKS. Czy nie wstyd że kamienice nie tylko starówki innych miast są pięknie od lat odnowione, wystarczy wspomnieć Miasta podobnej wielkości hak Zamość, Sandomierz, Krosno, Jasło , Sanok, Rzeszów czy nawet Jarosław który rewitalizuje co możliwe tylko Przemyśly dziadostwo, nic nikt nie może, bo prywatne, bo żydowskie, bo nie ma właściciela bo, bo, bo zawsze jest urzędnicza wymówka i niegdy na nic nie ma pieniędzy, brak kasy to stara i stała nuta jak moja że zawsze to samo, to samo licząc że kropla, ta sama kropla drążąc tą samą skałę zawsze coś wydrąży i na to liczę drodzy kolesie, moi adwersarze, często przeciwnicy w internecie. I dalej panie Bakun może da się ożywić sportową przemyską pustynię, wręcz nędzę, przecież przemyskie jedno sekcyjne kluby niemal nie istnieją, same rozgrywki skrzatów, mamusiek czy salezjańskie to powód do wstydu, nawet hańby kiedy 5 ligowy Czuwaj jak czytam przegrywa po 4 do 0 w najmniejszych wsiach jak np. Święte, Ostrów czy Stubno. Marzy się by w Przemyślu sport był przynajmniej w połowie sportowego potencjału 39 tysięcznego Jarosławia bo do Rzeszowa, Krosna Stalowej Woli czy Mielca szkoda porównywać. Ale to moje prawo do subiektywnych ocen, stwierdzeń, czy marzeń i nikt mi tego nie odbierze. Pamiętam przemyski sport od niemal początku lat 60 i poźniejszych ub wieku kiedy w 4 klubach funkcjonowało ok. 30 różnorakich sekcji w których brało udział setki ówczesnych młodych, dziewczyn i chłopców, również znajomych i kolegów a życie było skromne czasem biedne bez porównania do obecnych czasów. Dlatego korzystając z wolności słowa pisanego również w internecie mam prawo do wyrażania swoich subietywnych zawsze myśli i poglądów i apeluję aby kolesie którzym nie pasuje co piszę, co chcę wyrazić, nie czytali moich wpisów, to takie proste, zamiast mnie obrażać, nie czytać, omijać, nawet zlekceważyć, zgoda kolesie moi krytycy. Na koniec, warto aby mer Bakun jednak dopełnił swoją misję do końca kadencji, zauważyłem w przemówieniu ministra Budy dużą życzliwość do Przemyśla i samego Bakuna, to było widać i daje się odczuć, czy warto ryzykować jakimś nieznanym w skutkach referendum kiedy nie mają kandydatana nowego gospodarza, chyba że Kamiński , a może prezydent komisaryczny, to dopiero byłaby szopka na cały kraj, cała Pokskę, czy chcecie tego. A inne pieniądze, są naprawdę blisko, minister Buda stwierdził że warto się starać. Zaznaczam że nie jedstem wyborcą ani też sympatykiem obecnego mera, często krytykiem gdyż powiela często słabe rządy Chomy ale czasem warto być elastycznym, pragmatykiem kiedy Przemyśl upada a potrzebna jest reanimacja i dalej rehabilitacja. Pa
Nie 12 a 15,500 mln. Są szanse na pieniądze z innych źródeł, co nadmienił wiceminister rozwoju Waldemar Buda. Piszę o tym poniżej.
Przemyski obserwatorze.Też oglądałem konferencje.Wymień choć jedna rzecz która Bakun dla miasta zrobił przez te prawie 3 lata.Jedna jaskółka wiosny nie wróży i nie zachwycaj się tak tym, że obaj panowie na konferencji zachowali klasę. A co?Mieli się bić?Mnie jest naprawdę wszystko jedno kto podniesie miasto z kolan.I bardzo bym chciał, żeby Bakun zaczął spełniać obietnice przedwyborcze.Więc żądam Ci proste pytanie i proszę Cię o krótka odpowiedź.Z czego po prawie 3 latach wywiązał się obecny prezydent. Co obiecał i już zrobił?Co?Ja też jestem jego wyborca i bardzo bym chciał, żeby za ten marsz równości itd... którego już oczekują, te pieniądze były mądrze zainwestowane w miasto i jego mieszkańców.
miasta podobnej wielkości jak... Rzeszów... no chyba coś ci się pomyliło , to nie lata 50 , jest 2021 to tak jakby porównać stolicę podkarpacia do Wrocławia przecież podobne nie...
Nie ma się co tak cieszyć przecież są to Judaszowe pieniądze POdłe dla tych radnych którzy uchylili uchwałę o zboczonych zboczeńcach którzy chcą wprowadzić Sodomę i Gomorę w naszej ojczyźnie !!!
Jeśli chodzi o trola o ksywie t. z takimi nie polemizuję, nie ma sensu. Co do ciebie drogi Beton gdybyś nie był betonem to czytałbyś mój wpis dokładnie, piszę w końcowej części jasno że nie jestem ani wyborcą ani sympatykiem Bakuna, często krytykiem gdyż powiela słabe rząd Chomy więc logika wskazuje że nic pozytywnego o rząd ach ponad 2, 5 letnich Bakuna napisać nie mogę, gdybyś śledził od lat moje oceny rządów i Chomy i Bakuna, zawsze negatywne. Nic nie wie o żadnych marszach więc kończę polemikę i skrusz ten beton, skoro chcesz czytać moje przemyślenia, czytaj dokładnie, ze zrozumieniem. Pa
Do ojciec prać - ojciec nie prał to i ciemnota zawładnęła umysłem.Wypranym. NiestetyCo Miasto i jego Mieszkańcy zyskują z męskiego różańca. Muszą się dołożyć, aby jeden radny mógł się promować.Wszak asysta Policji i Straży Miejskiej kosztuje.
Wystarczyło uchylić haniebną uchwałę o strefach wolnych od LGBT i pieniądze spłynęły z funduszu norweskiego wartkim strumieniem. Dziękujemy p. prezydencie Bakun, to wyłącznie pana zasługa, wątpię by Kuchciński w tej sprawie cokolwiek pomógł. Przemyśl ma być wolnym od dyskryminacji miastem, szanującym godność wszystkich jego mieszkańców, również tych ze środowisk LGBT.
Gosciu,a ty moze adwokat Bakuna. ? Jaka cene zaplaci za to miasto i czy warto bylo,to sie dopiero okaze. I dostac kase to jedno ,a wydac ja madrze to drugie. Bakun do dzis dla miasta nie zrobil nic. I chetnie zloze podpis w referendum o jego odwolanie. Nie wiem ile masz lat,ale zapewniam cie,ze sa w zyciu o wiele wieksze wartosci od tych pieniedzy
Sodomę i Gomorę uprawiają panowie w sukienkach! Tvpis wyprała ci mózg doszczętnie ,piszesz w kółko to samo ,nie przeszkadzają ci że " książęta" posiadają kochanki i że molestują bezbronne dzieci i są bezkarni , że łupią owieczki aż milo
Nie mieszaj w te zboczenia Pana Boga
No to teraz trzeba tą kasę porządnie zainwestować , ma przynieść zyski dla Przemyśla.!! A przy okazji wyrównać chodniki,odnowić kamienice i oświetlić ciemne uliczki .
YOUTUBE.COM - DEZERTER - DZIEŃ DOBRY DZIEŃ ZŁY
Pójdzie na dokończenie pawilonu stoku narciarskiego, ścieżkę rowerową do ulicy Ostrowieckiej i w stronę galerii handlowej i inne projekty... na konferencji mówił o tym Bakun...
przegrany nigdy nie polemizuje chociaż nawet nie wiesz co to znaczy... ten wyraz i jakie ma znaczenie dla ciebie
ten ojciec prać to faktycznie pisowski "głupek," naiwny, partyjniak i kościelno partyjny "ministrant" Jak to powtarzała 27 do 1 szydło pokora , umiar praca. Ale pisowski, partyjny, post-pzpr-owski moron, zapomina o komunistycznym prokuratorze piotrowiczu, wolfgangu- przyłębskim, i BALBINIE CO ze świątkowskimi komunistycznymi oprawcami są prawie rodziną.
Będzie na koszulki, męski różaniec ???? ------------O legionach Rycerzy Chrystusa i Wojownikach Maryji też nie można zapomnieć!PS. Przypomniał mi się Klub Białego Ortaliona, zrzeszający rozrywkowe panienki paradujące w modnych w latach 70. białych golfach. Nie wiem tylko, o jaki to ortalion chodziło...
Haniebnie to jest to całe lgbt które promuje same zboczenia
To co pomogło; uchylenie przez RM uchwały w sprawie lgbt czy interwencja posła Kuchcińskiego?
Dajcie sobie spokój z Kuchcińskim.On gustuje sie w innych typach inwestycji rozrywkowych.W tych funduszach jako jedynych politycy nie mają nic do powiedzenia.Jeżeli by nie uchylili uchwały o LGBT to tych pieniędzy zwyczajnie by nie było.
Brawa dla naszego Prezydenta i urzędników UM!