Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych sięga średniowiecza. Pierwsze tego typu targi organizowane były w Wiedniu. Dziś jarmarki w okresie okołoświątecznym stanowią atrakcję większych i mniejszych miast, a ich oferta – choć nie należy do najtańszych – ma swoich stałych wielbicieli. Swój świąteczny jarmark miało niedawno także Dubiecko.
Magiczną, iście świąteczną atmosferę zapewnili między innymi wystawcy, których było w tym roku 32. Na przygotowanych przez nich pięknych stoiskach nabyć można było wyjątkowe produkty kojarzące się ze Bożym Narodzeniem, co nadało wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru. Było więc tradycyjne rękodzieło, czyli kolorowe świąteczne ozdoby, przysmaki kuchni polskiej, pachnące wędzonką wędliny, słodkie miody idealne do świątecznych wypieków i pszczele wyroby oraz spory wybór ciast i ciasteczek. Korzystający z dobrodziejstw jarmarku mogli się rozgrzać zimową herbatą i poprawić sobie nastrój spontaniczną rozmową z uczestnikami imprezy, a ci, którzy rozglądali się za zielonym drzewkiem, zakupić jedno do swojego domu. Nie zabrakło też symbolu świątecznego stołu, czyli wigilijnych karpi. Wystawcom starał się dotrzymywać towarzystwa św. Mikołaj, chętnie pozując do pamiątkowych zdjęć. Nie zapomniał o najmłodszych, dla których miał koszyk łakoci. Zresztą dla nich przygotowane też inne atrakcje i wyzwania.
Tradycję świątecznych jarmarków udało się więc podtrzymać, zachęcając tym samym mieszkańców do celebrowania przedświątecznych przygotowań i magicznego nastroju nadchodzących świąt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze