W poniedziałek, 7 października, w przeworskiej komendzie policji miała miejsce uroczystość wprowadzenia nowego komendanta. Funkcję tę objął mł. insp. dr Bartłomiej Kowalski. Zastąpił on na stanowisku insp. Mariusza Kulagę.
Nowemu szefowi Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku nominację wręczył komendant wojewódzki KWP w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk. W uroczystym powitaniu nowego komendanta wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. Nowy przełożony przeworskich policjantów przywitał się ze sztandarem jednostki i złożył oficjalny meldunek o objęciu obowiązków służbowych komendantowi wojewódzkiemu insp. Jarosławowi Tokarczykowi. Ten życzył mu sukcesów w pełnieniu służby i wytrwałości w realizacji zadań. Życzenia nowemu szefowi komendy powiatowej złożył też starosta przeworski Dariusz Łapa. Mł. insp. Bartłomiej Kowalski złożył natomiast deklarację, że będzie dokładał wszelkich starań, by sprostać podjętemu wyzwaniu.
Nowy Komendant jest absolwentem[paywall] wydziału prawa Filii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Rzeszowie, natomiast doktorat uzyskał w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Ma na koncie ponad 24-letni staż służby w Policji. Swoją karierę zawodową zaczął w 2000 roku, na stanowisku aplikanta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji Rzeszowie. W latach 2000- 2007 pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, a następnie w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej. W 2007 roku awansował na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, a w marcu 2010 r. na naczelnika wspomnianego wydziału. Stanowisko to piastował przez 14 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze