Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan oraz wójt gminy Radymno Bogdan Szylar byli gospodarzami powiatowego i gminnego święta plonów, które obchodzono w ostatnią niedzielę w Świętem.
Dożynki zgromadziły setki mieszkańców powiatu, przybyli również przedstawiciele władz, instytucji oraz organizacji. Uroczystości podziękowania za plony rozpoczęła msza św. dziękczynno-ofiarna pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Po niej, zgodnie z tradycją[paywall], korowód dożynkowy wyruszył z kościoła na miejsce uroczystości. Uczestniczyły w nim reprezentacje wszystkich gmin powiatu z wieńcami. Prezentacji wieńców towarzyszyły występy zespołów działających w lokalnych społecznościach bądź utworzonych tylko na dożynkowe uroczystości. W programie dożynek były atrakcje dla dorosłych i dzieci. Coś dla siebie mogli znaleźć miłośnicy tradycji, ale nie brakowało też współczesnych form. Były stragany z tradycyjnym jadłem oraz prezentujące się instytucje, szczególnie te związane z rolnictwem. Swoje prezentacje miały też gminy. Dożynkowe święto zakończyła zabawa z zespołem „Lola Band”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze