Reklama

Powiatowe dożynki w Świętem [ZDJĘCIA]

08/09/2016 12:33

Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan oraz wójt gminy Radymno Bogdan Szylar byli gospodarzami powiatowego i gminnego święta plonów, które obchodzono w ostatnią niedzielę w Świętem.

Dożynki zgromadziły setki mieszkańców powiatu, przybyli również przedstawiciele władz, instytucji oraz organizacji. Uroczystości podziękowania za plony rozpoczęła msza św. dziękczynno-ofiarna pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Po niej, zgodnie z tradycją[paywall], korowód dożynkowy wyruszył z kościoła na miejsce uroczystości. Uczestniczyły w nim reprezentacje wszystkich gmin powiatu z wieńcami. Prezentacji wieńców towarzyszyły występy zespołów działających w lokalnych społecznościach bądź utworzonych tylko na dożynkowe uroczystości. W programie dożynek były atrakcje dla dorosłych i dzieci. Coś dla siebie mogli znaleźć miłośnicy tradycji, ale nie brakowało też współczesnych form. Były stragany z tradycyjnym jadłem oraz prezentujące się instytucje, szczególnie te związane z rolnictwem. Swoje prezentacje miały też gminy. Dożynkowe święto zakończyła zabawa z zespołem „Lola Band”.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama