Reklama

Powiedzieli o SMAP 2018

29/03/2018 18:45

Spotkanie młodych w Radymnie skończyło się w ubiegłym tygodniu. Jak zostanie zapamiętane przez jego uczestników? Co mieli do powiedzenia mieszkańcy goszczący w swoich domach młodzież? Jak oceniaj wydarzenie organizatorzy, a jak policja? SMAP 2018 w wypowiedziach osób z nim związanych.

Ania, uczestniczka z Kalwarii Pacławskiej:

– Na SMAP-ie jestem po raz 5. W Radymnie jest bardzo fajnie, zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie, jest bogata oferta koncertów, ale i adoracja krzyża czy cykl Dumni z Ewangelii. Ogólnie jest bardzo wesoło, wszyscy jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, jak głosi hasło tego spotkania. Bardzo fajne jest to, że[paywall] możemy się tu spotkać z ludźmi, których znamy z rekolekcji, widujemy się raz, dwa razy do roku, a tu możemy spotkać się albo poznać nowe osoby. Z niecierpliwością czekam na adorację krzyża, będzie piękna, ponieważ krzyż będzie niesiony przez uczestników.

 

Reklama

Agnieszka i Zuzia, uczestniczki z Golcowa (gm. Domaradz):

– Ludzie byli bardzo gościnni, wspaniale nas przyjęli, a miasto jest naprawdę piękne. Bardzo, bardzo nam się podobało i  dziękujemy za tę wspaniałą gościnę. Na spotkanie przyjechałyśmy, by spotkać ludzi i spotkać Boga w tych ludziach. Naprawdę poznałyśmy tu bardzo wartościowych ludzi, co nie zawsze jest łatwe np. w szkole. Z przygotowanych wydarzeń najbardziej podobał się nam koncert zespołu TGD.

 

Pani Maria gościła uczestników SMAP:

– Mam bardzo pozytywne wrażenia. Gościłam 4 chłopców. Nie sprawili żadnych kłopotów. Widać, że byli bardzo przejęci pobytem tutaj, uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach. Dobrze było obserwować ich zaangażowanie i rozmodlenie.

Reklama

 

ks. Krzysztof Szyndlar, jeden z organizatorów SMAP:

– Wydarzenie było fenomenalne. Pierwszy fenomen polegał na tym, że do Radymna zjechało o 1000 uczestników więcej niż w ubiegłym roku do Ustrzyk. Drugim fenomenem było to, że spośród 4200 uczestników tylko 130 spało w szkołach. To się praktycznie nie zdarza, w o wiele większych miastach zwykle 40 procent uczestników śpi w budynkach szkół albo świetlic. Trzeci fenomen to pogoda, która się bardzo udała. Kto jeszcze tydzień temu spodziewał się, że będzie tak pięknie? W aspekcie wiary cieszy, że tak wielu młodych ludzi przyjechało spotkać Boga, że tak wielu skorzystało z sakramentu spowiedzi, że rodziły się nowe nadzieje, a młodzi skorzystali z okazji, by przemyśleć swoje życie. Piękne było też to, że SMAP było świętem obopólnym, mieszkańcy Radymna i okolicznych parafii mogli doświadczyć tego młodego Kościoła, a młodzi, którzy przyjechali doświadczyć chrześcijańskich wartości, znaleźli je także w rodzinnym, ciepłym przyjęciu.

Reklama

 

Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu:

–Impreza odbyła się bez zakłóceń. Na terenie miasta obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu i nie został złamany. Nie odnotowano żadnych wykroczeń ani przestępstw na uczestnikach spotkania. Wydarzeniu stale towarzyszyły patrole policji. Ogólnie można powiedzieć, że było spokojnie i bezpiecznie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tom - niezalogowany 2018-04-02 16:26:52

    Z ta w czapecce bym sie umowil z checia na kawe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Vivek Ydv - niezalogowany 2018-06-13 14:00:42

    First of all thank's for sharing this article, if you want to know how do i system restore windows 10 in without any error, there given site is helping for creating a backup files and easily restore your important data.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości