Spotkanie młodych w Radymnie skończyło się w ubiegłym tygodniu. Jak zostanie zapamiętane przez jego uczestników? Co mieli do powiedzenia mieszkańcy goszczący w swoich domach młodzież? Jak oceniaj wydarzenie organizatorzy, a jak policja? SMAP 2018 w wypowiedziach osób z nim związanych.
– Na SMAP-ie jestem po raz 5. W Radymnie jest bardzo fajnie, zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie, jest bogata oferta koncertów, ale i adoracja krzyża czy cykl Dumni z Ewangelii. Ogólnie jest bardzo wesoło, wszyscy jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, jak głosi hasło tego spotkania. Bardzo fajne jest to, że[paywall] możemy się tu spotkać z ludźmi, których znamy z rekolekcji, widujemy się raz, dwa razy do roku, a tu możemy spotkać się albo poznać nowe osoby. Z niecierpliwością czekam na adorację krzyża, będzie piękna, ponieważ krzyż będzie niesiony przez uczestników.
– Ludzie byli bardzo gościnni, wspaniale nas przyjęli, a miasto jest naprawdę piękne. Bardzo, bardzo nam się podobało i dziękujemy za tę wspaniałą gościnę. Na spotkanie przyjechałyśmy, by spotkać ludzi i spotkać Boga w tych ludziach. Naprawdę poznałyśmy tu bardzo wartościowych ludzi, co nie zawsze jest łatwe np. w szkole. Z przygotowanych wydarzeń najbardziej podobał się nam koncert zespołu TGD.
– Mam bardzo pozytywne wrażenia. Gościłam 4 chłopców. Nie sprawili żadnych kłopotów. Widać, że byli bardzo przejęci pobytem tutaj, uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach. Dobrze było obserwować ich zaangażowanie i rozmodlenie.
– Wydarzenie było fenomenalne. Pierwszy fenomen polegał na tym, że do Radymna zjechało o 1000 uczestników więcej niż w ubiegłym roku do Ustrzyk. Drugim fenomenem było to, że spośród 4200 uczestników tylko 130 spało w szkołach. To się praktycznie nie zdarza, w o wiele większych miastach zwykle 40 procent uczestników śpi w budynkach szkół albo świetlic. Trzeci fenomen to pogoda, która się bardzo udała. Kto jeszcze tydzień temu spodziewał się, że będzie tak pięknie? W aspekcie wiary cieszy, że tak wielu młodych ludzi przyjechało spotkać Boga, że tak wielu skorzystało z sakramentu spowiedzi, że rodziły się nowe nadzieje, a młodzi skorzystali z okazji, by przemyśleć swoje życie. Piękne było też to, że SMAP było świętem obopólnym, mieszkańcy Radymna i okolicznych parafii mogli doświadczyć tego młodego Kościoła, a młodzi, którzy przyjechali doświadczyć chrześcijańskich wartości, znaleźli je także w rodzinnym, ciepłym przyjęciu.
–Impreza odbyła się bez zakłóceń. Na terenie miasta obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu i nie został złamany. Nie odnotowano żadnych wykroczeń ani przestępstw na uczestnikach spotkania. Wydarzeniu stale towarzyszyły patrole policji. Ogólnie można powiedzieć, że było spokojnie i bezpiecznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z ta w czapecce bym sie umowil z checia na kawe
First of all thank's for sharing this article, if you want to know how do i system restore windows 10 in without any error, there given site is helping for creating a backup files and easily restore your important data.
Z ta w czapecce bym sie umowil z checia na kawe
First of all thank's for sharing this article, if you want to know how do i system restore windows 10 in without any error, there given site is helping for creating a backup files and easily restore your important data.