Reklama

Powołano komisję do wyboru dyrektora COM

03/08/2015 19:00

Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, wicestarosta Józef Szkoła oraz radni Tatiana Kożak-Siara, Józef Długoń, Grażyna Strzelec i Piotr Cisek, przedstawiciel Rady Społecznej przy Centrum Opieki Medycznej zdecydują, kto zostanie wybrany na funkcję dyrektora jarosławskiego szpitala. Konkurs powinien być ogłoszony w najbliższym czasie.

Po rezygnacji poprzedniego szefa władze powiatu stanęły przed koniecznością znalezienia następcy. Zanim jednak rozstrzygnie się postępowanie konkursowe, obowiązki zarządzania placówką powierzono Małgorzacie Dankiewicz, ordynatorowi oddziału zakaźnego. Ordynator musi[paywall] sama zmagać się z całym zakresem spraw, ponieważ nie ma zastępców.

Typowanie składu komisji konkursowej nie obyło się bez kontrowersji. Radni z klubu PSL upomnieli się o brak swojego przedstawiciela i wstrzymali się od głosu przy zatwierdzaniu składu, a Rafał Młynarski (PSL) był nawet przeciwny. Komisję wybrano przy 13 za, 8 wstrzymujących się i jednym głosie przeciwnym.

Reklama

Upomniał się o sesję nadzwyczajną

Sprawa szpitala powróciła na obrady sesji w powiecie jeszcze raz, gdy radny Radosław Ryznar upomniał się o zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej placówce. Chodziło mu głównie o analizę sytuacji placówki oraz określenie kierunku działań władz powiatowych związanych z formą funkcjonowania szpitala. Radny zaznaczał, że wypowiada się w imieniu mieszkańców, którzy nie wiedzą, w jakim kierunku idą działania powiatu. – Chcą wiedzieć, czy jarosławski szpital zdąża do przekształcenia w spółkę lub przyjmie inne formy działalności, czy zostanie dalej jednostką podległą powiatowi – mówił. Starosta podziękował radnemu za troskę, stwierdzając jednocześnie, że sprawa była dokładnie dyskutowana na komisjach rady powiatu. – Dyskutować można długo, ale więcej wynika z konkretnych działań. Powołaliśmy najlepszą osobę na czas zastępstwa. Mogę zapewnić, że jeśli chodzi o zabezpieczenie mieszkańców powiatu w pomoc medyczną, to szpital funkcjonuje normalnie – mówił starosta. – Gdyby się pan rzeczywiście troszczył o szpital, to uczestniczył by w pracy kilku komisji. Jest pan jedynym radnym zasiadającym tylko w jednej – zwracał uwagę R. Ryznarowi radny Jan Żołyniak. – To nie ja jestem niedoinformowany tylko mieszkańcy. Dlatego zwracam na to uwagę – odpowiadał R. Ryznar. Po jego stronie stanął Wiesław Strzępek, w imieniu klubu PSL wnioskując o przygotowanie przez Zarząd Powiatu informacji przedstawiającej wizję szpitala na najbliższe lata. Z wyszczególnieniem liczby planowanych oddziałów i zakresem funkcjonowania. – Nasze dyskusje cechują się wielką troską o szpital, jednak efekty okazują się niewspółmierne do oczekiwań – podsumował radny.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2015-08-03 23:20:41

    Czy wiadomo już  - kto ma wygrać konkurs?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    olo - niezalogowany 2015-08-05 15:43:39

    ciekawe czy tym razem wicestarosta zdradzi swoich chlebodawców, jak to zrobił przy poprzednim konkursie na dyrektora COM...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    do olo - niezalogowany 2015-08-06 09:26:37

    chyba byś się nie zdziwił, gdyby zdradził - ten facet pójdzie z każdym i wszędzie jeżeli tylko zobaczy zysk polityczny i finansowy - gość bez poczucia wartości danego słowa, bez ambicji, bez kręgosłupa, ale... widać, że dla takich jest tu klimat i przyzwolenie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama