Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, wicestarosta Józef Szkoła oraz radni Tatiana Kożak-Siara, Józef Długoń, Grażyna Strzelec i Piotr Cisek, przedstawiciel Rady Społecznej przy Centrum Opieki Medycznej zdecydują, kto zostanie wybrany na funkcję dyrektora jarosławskiego szpitala. Konkurs powinien być ogłoszony w najbliższym czasie.
Po rezygnacji poprzedniego szefa władze powiatu stanęły przed koniecznością znalezienia następcy. Zanim jednak rozstrzygnie się postępowanie konkursowe, obowiązki zarządzania placówką powierzono Małgorzacie Dankiewicz, ordynatorowi oddziału zakaźnego. Ordynator musi[paywall] sama zmagać się z całym zakresem spraw, ponieważ nie ma zastępców.
Typowanie składu komisji konkursowej nie obyło się bez kontrowersji. Radni z klubu PSL upomnieli się o brak swojego przedstawiciela i wstrzymali się od głosu przy zatwierdzaniu składu, a Rafał Młynarski (PSL) był nawet przeciwny. Komisję wybrano przy 13 za, 8 wstrzymujących się i jednym głosie przeciwnym.
Sprawa szpitala powróciła na obrady sesji w powiecie jeszcze raz, gdy radny Radosław Ryznar upomniał się o zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej placówce. Chodziło mu głównie o analizę sytuacji placówki oraz określenie kierunku działań władz powiatowych związanych z formą funkcjonowania szpitala. Radny zaznaczał, że wypowiada się w imieniu mieszkańców, którzy nie wiedzą, w jakim kierunku idą działania powiatu. – Chcą wiedzieć, czy jarosławski szpital zdąża do przekształcenia w spółkę lub przyjmie inne formy działalności, czy zostanie dalej jednostką podległą powiatowi – mówił. Starosta podziękował radnemu za troskę, stwierdzając jednocześnie, że sprawa była dokładnie dyskutowana na komisjach rady powiatu. – Dyskutować można długo, ale więcej wynika z konkretnych działań. Powołaliśmy najlepszą osobę na czas zastępstwa. Mogę zapewnić, że jeśli chodzi o zabezpieczenie mieszkańców powiatu w pomoc medyczną, to szpital funkcjonuje normalnie – mówił starosta. – Gdyby się pan rzeczywiście troszczył o szpital, to uczestniczył by w pracy kilku komisji. Jest pan jedynym radnym zasiadającym tylko w jednej – zwracał uwagę R. Ryznarowi radny Jan Żołyniak. – To nie ja jestem niedoinformowany tylko mieszkańcy. Dlatego zwracam na to uwagę – odpowiadał R. Ryznar. Po jego stronie stanął Wiesław Strzępek, w imieniu klubu PSL wnioskując o przygotowanie przez Zarząd Powiatu informacji przedstawiającej wizję szpitala na najbliższe lata. Z wyszczególnieniem liczby planowanych oddziałów i zakresem funkcjonowania. – Nasze dyskusje cechują się wielką troską o szpital, jednak efekty okazują się niewspółmierne do oczekiwań – podsumował radny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy wiadomo już - kto ma wygrać konkurs?
ciekawe czy tym razem wicestarosta zdradzi swoich chlebodawców, jak to zrobił przy poprzednim konkursie na dyrektora COM...
chyba byś się nie zdziwił, gdyby zdradził - ten facet pójdzie z każdym i wszędzie jeżeli tylko zobaczy zysk polityczny i finansowy - gość bez poczucia wartości danego słowa, bez ambicji, bez kręgosłupa, ale... widać, że dla takich jest tu klimat i przyzwolenie
Czy wiadomo już - kto ma wygrać konkurs?
ciekawe czy tym razem wicestarosta zdradzi swoich chlebodawców, jak to zrobił przy poprzednim konkursie na dyrektora COM...
chyba byś się nie zdziwił, gdyby zdradził - ten facet pójdzie z każdym i wszędzie jeżeli tylko zobaczy zysk polityczny i finansowy - gość bez poczucia wartości danego słowa, bez ambicji, bez kręgosłupa, ale... widać, że dla takich jest tu klimat i przyzwolenie