Reklama

„Powroty” jarosławskich artystów

14/05/2015 17:58

Jadwiga Maria Jarosiewicz, Maria Piśko, Helena Płoszaj-Wodnicka i Jacek Michał Szpak to artyści związani z Zespołem Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jutro zaprezentują wystawę swoich prac „Powroty”.

W dniach 15 – 30 maja  w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu będzie można podziwiać dzieła malarskie, ceramiczne oraz rzeźby czterech znanych artystów, absolwentów „Jarosławskiego Plastyka”. Wrnisaż już jutro, 15 maja, o godzinie 18.00.

Jadwiga Maria Jarosiewicz to malarka i scenografka, która zadebiutowała już w czasie studiów projektując scenografie i kostiumy do opery „Wolny Strzelec" C.M Webera w Operze Krakowskiej w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. W malarstwie najbardziej interesuje ją człowiek, dlatego najczęściej tworzy portrety.

Reklama

Helena Płoszaj-Wodnicka zajmuje się malarstwem i rysunkiem od 1971 r.  Tworzy w technice pastelu. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i  prywatnych, zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Francji, na Kubie. Jest członkinią Grupy Twórczej "Złota Linia".

Maria Piśko uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę. Działała w Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby.  W 2013 r. otrzymała Odznakę ”Zasłużony dla Kultury Polskiej” na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jacek Michał Szpak uzyskał dyplomy z rzeźby, malarstwa i rysunku. Pełni funkcję Prezydenta Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie. Był uczestnikiem i kuratorem kilkudziesięciu wystaw, plenerów i sympozjów w kraju i zagranicą.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama