Jadwiga Maria Jarosiewicz, Maria Piśko, Helena Płoszaj-Wodnicka i Jacek Michał Szpak to artyści związani z Zespołem Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jutro zaprezentują wystawę swoich prac „Powroty”.
W dniach 15 – 30 maja w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu będzie można podziwiać dzieła malarskie, ceramiczne oraz rzeźby czterech znanych artystów, absolwentów „Jarosławskiego Plastyka”. Wrnisaż już jutro, 15 maja, o godzinie 18.00.
Jadwiga Maria Jarosiewicz to malarka i scenografka, która zadebiutowała już w czasie studiów projektując scenografie i kostiumy do opery „Wolny Strzelec" C.M Webera w Operze Krakowskiej w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. W malarstwie najbardziej interesuje ją człowiek, dlatego najczęściej tworzy portrety.
Helena Płoszaj-Wodnicka zajmuje się malarstwem i rysunkiem od 1971 r. Tworzy w technice pastelu. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych, zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Francji, na Kubie. Jest członkinią Grupy Twórczej "Złota Linia".
Maria Piśko uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę. Działała w Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby. W 2013 r. otrzymała Odznakę ”Zasłużony dla Kultury Polskiej” na Zamku Królewskim w Warszawie.
Jacek Michał Szpak uzyskał dyplomy z rzeźby, malarstwa i rysunku. Pełni funkcję Prezydenta Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie. Był uczestnikiem i kuratorem kilkudziesięciu wystaw, plenerów i sympozjów w kraju i zagranicą.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze