306 głosów poparcia udzielonych przez mieszkańców miasta pozwoliło na realizację przebudowy parkingu na terenie SP nr 4 w Przemyślu. Prace realizowane w ramach budżetu obywatelskiego właśnie trwają.
Przebudowa parkingu i montaż monitoringu na SP nr 4 w Przemyślu – tak brzmiał jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego na 2025 rok, złożonych w kategorii II – budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej. Był to pomysł przeznaczony do realizacji
na Osiedlu nr 5 Salezjańskie. Przetarg na realizację prac został ogłoszony na początku czerwca. Obecnie przebudowa parkingu w ramach zadania idzie pełną parą. Jak podkreśla pomysłodawca i wnioskodawca radny Maciej Kamiński, inwestycja ta ma zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, których deficyt jest wciąż odczuwalny na wspomnianym osiedlu, mimo że w ciągu kilku ostatnich lat udało się utworzyć kilkadziesiąt nowych. Zrealizowano m.in. remonty i budowy parkingów przy SP 4 od strony ulicy św. Jana Nepomucena, a także na ulicy Glazera 14, 22 i 30. Jest także szansa na kolejne, jeśli pozytywnie przegłosowany zostanie pomysł inwestycji parkingowej na ulicy Glazera 36 w ramach BO na 2026 rok.
Parking przy „czwórce” ma być ogólnodostępny, a więc skorzystają z niego nie tylko rodzice dowożący pociechy do szkoły, ale też inni mieszkańcy szukający wolnego miejsca w tym obszarze. Wartość realizowanej inwestycji to około 120 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze