Władze miasta planują zagospodarowanie dwóch działek przyległych do stacji paliw przy ul. Mickiewicza. Powstanie tu targowisko z prawdziwego zdarzenia. Ma kosztować ponad 1,5 mln zł i być gotowe w ciągu dwóch lat.
Stanowiące obecnie nieużytek działki już wkrótce zostaną zabudowane infrastrukturą, która ułatwi tutejszym rolnikom sprzedaż płodów rolnych i produktów lokalnych. Teren zostanie ogrodzony i utwardzony, postawiona zostanie wiata, a przy niej wielofunkcyjny budynek. Miasto planuje zamontować tu służące handlowi stoły targowe i namioty. Działki zostaną uzbrojone oraz[paywall] wyposażone w oświetlenie LED i zapewniającą obiektom energię instalację OZE.
Przedsięwzięcie ma kosztować 1,56 mln zł. Na mocy umowy podpisanej 28 września br. Kańczuga otrzyma dofinansowanie w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Wynosi ono 63 procent kosztów kwalifikowanych, czyli nieco ponad 810 tys. zł. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace, ale targowisko powinno zostać uruchomione w ciągu 24 miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dzisiaj tutaj jest klepisko, ale jutro będzie targowisko...
Tak trudno napisać którego miasta to dotyczy?
juz miałem pisać dokładnie identyczne pytanie.
Dzisiaj tutaj jest klepisko, ale jutro będzie targowisko...
Tak trudno napisać którego miasta to dotyczy?
wystarczy że autor wie :)