Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zakończyła śledztwo w sprawie pożaru, który wybuchł na terenie jednej z firm przy ulicy Batorego. Do zdarzenia doszło nocy z 23 na 24 lipca 2017 roku.
– W toku śledztwa ustalono, że przyczyną pożaru magazynów było nieprawidłowe składowanie towarów niebezpiecznych w postaci ponad 13 tyś. kg nitrocelulozy – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. –Nieodpowiednie warunki[paywall] przechowywania doprowadziły do odparowania alkoholu etylowego i wysuszenia nitrocelulozy, w następstwie, czego doszło do samozapłonu. Ogień objął znajdujące się w magazynie materiały i zaparkowane na placu pojazdy, powodując straty w mieniu o wartości nie mniejszej niż 255 782 zł na szkodę trzech osób pokrzywdzonych – dodaje.
Właściciel firmy transportowej, wynajmujący pomieszczenia magazynów został oskarżony o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze