Reklama

Pożegnali wieloletnią dyrektor szkoły


Wyjątkowo wybrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach. Szkolna społeczność nie tylko świętowała zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacyjnej laby, ale żegnała też wieloletnich pracowników placówki – dyrektor Barbarę Nawojską-Synus i polonistkę Małgorzatę Kruk, które odeszły na zasłużoną emeryturę.


– To przemówienie jest dla mnie wyjątkowo trudne, ponieważ żegnam się nie tylko z miejscem pracy, ale przede wszystkim z ludźmi, z którymi przez lata tworzyliśmy wspólną historię. Dziękuję koleżankom i kolegom nauczycielom za współpracę, zaufanie, wzajemne wsparcie i zaangażowanie, które wkładaliście w edukację i wychowanie młodego nauczyciela. Dziękuję pracownikom administracji i obsługi – bez was codzienne funkcjonowanie szkoły nie byłoby możliwe. Wasza praca, choć często pozostaje w cieniu, jest nieoceniona. Dziękuję uczniom za to, że każdego dnia przypominaliście mi, po co tutaj jesteśmy. To dzięki wam praca miała sens i dawała tyle satysfakcji. Szkoła była moim drugim domem. Każdy dzień tutaj niósł ze sobą wyzwania, emocje, sukcesy, ale też chwile refleksji i nauki – również dla mnie. Bo szkoła to żywy organizm, w którym każdy ma swoje ważne miejsce – tymi słowami zwróciła się do przedstawicieli szkolnej społeczności kończąca swoją misję po 20 latach pracy w szkole w Olszanach dyrektor B. Nawojska-Synus.

Podczas wzruszającej uroczystości za wieloletnią współpracę nauczycielom i rodzicom podziękowała też polonistka Małgorzata Kruk, podkreślając, że w pamięci zawsze będzie miała wspaniałe chwile spędzone w szkolnych murach.

Reklama

Obecny na uroczystości gospodarz gminy Krasiczyn Krzysztof Dobrowolski serdecznie podziękował obu paniom w imieniu własnym i społeczności gminy. Szczególne słowa skierował do odchodzącej po 20 latach w szkole dyrektor placówki. 

– Dziękujemy za pełen profesjonalizm, doświadczenie oraz życzliwość, które zawsze okazywała pani współpracownikom i rodzicom. Pani zaangażowanie w życie szkoły i dbałość o wychowanie młodego pokolenia na pewno pozostaną w pamięci wielu osób – powiedział.

B. Nawojska-Synus odebrała też osobne podziękowania od przedstawicieli Rady Rodziców. Wraz z nimi popłynęły życzenia wielu szczęśliwych dni na zasłużonej emeryturze.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/07/2025 12:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości